Sensacja! HydroTruck wygrał we Wrocławiu

Koszykarze z Radomia odnieśli niespodziewane zwycięstwo

W poniedziałkowym meczu Energa Basket Ligi we Wrocławiu HydroTruck Radom pokonał WKS Śląsk 97:75.

Na początku meczu w ekipie gospodarzy wyróżniał się Aleksander Dziewa, a w drużynie gości Jabarie Hinds, chociaż sam wynik był wyrównany. Dość niespodziewanie później to HydroTruck częściej był na prowadzeniu - po trójce Dayona Griffina był lepszy nawet o siedem punktów. Po 10 minutach było 24:18. W drugiej kwarcie przewaga zespołu z Radomia urosła nawet do 10 punktów dzięki trafieniu z dystansu Filipa Zegzuły. To nie był koniec ofensywy drużyny trenera Roberta Witki - kolejna trójka Hindsa oznaczała aż 19 punktów przewagi! Pojedyncze akcje Mateusza Szlachetki i Elijah Stewarta niewiele pomagały WKS Śląskowi na tym etapie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:31.

Początek trzeciej kwarty potwierdzał dobrą formę radomian - kolejne trafienia Griffina, Hindsa oraz Stumbrisa oznaczały aż 24 punkty przewagi. Strahinja Jovanović starał się zmieniać sytuację, ale przy takiej formie gości nie było to możliwe. Po trójkach Filipa Zegzuły i Robertsa Stumbrisa prowadzili aż 38 punktami! Po 30 minutach było 80:48. Zespół z Wrocławia nie był w stanie odrobić tak dużej straty w kolejnej części meczu - nawet mimo starań Szymona Tomczaka, Mateusza Szlachetki i Jana Wójcika. Z drugiej strony swoją szansę wykorzystywał Aleksander Lewandowski. Ostatecznie ekipa z Radomia zwyciężyła 97:75.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jabarie Hinds z 35 punktami, 7 asystami i 3 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Aleksander Dziewa z 19 punktami, 6 zbiórkami i 2 asystami.

Śląsk Wrocław – HydroTruck Radom 75:97 (18:24, 13:26, 17:30, 27:17)

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 19, Szymon Tomczak 12, Strahinja Jovanovic 10, Elijah Stewart 9, Kyle Gibson 8, Mateusz Szlachetka 8, Jan Wójcik 6, Kacper Marchewka 3, Michał Gabiński 0, Paweł Strzępek 0.

HydroTruck Radom: Jabarie Hinds 35, Dayon Griffin 16, Roberts Stumbris 15, Filip Zegzuła 12, Aleksander Lewandowski 8, Brett Prahl 5, Danilo Ostojic 2, Daniel Wall 2, Marcin Piechowicz 2, Jakub Domański 0, Marcin Tomaszewski 0.