Fortuna Puchar Polski: Cracovia kolejnym ćwierćfinalistą. Skromna wygrana "Pasów"

Rivaldinho wpisał się na listę strzelców w 12. minucie gry.

Cracovia pokonała 1:0 na wyjeździe Wartę Poznań w spotkaniu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Gola na wagę awansu dla drużyny Michała Probierza na początku meczu zdobył Rivaldinho. "Pasy" udanie zrewanżowały się rywalom za ligową porażkę sprzed kilkunastu dni.

Goście wyszli na prowadzenie w 12. minucie meczu. Miejsce w środkowej strefie boiska wywalczył sobie Pelle van Amersfoort. Holender zagrał piłkę na wolne pole do Rivaldinho. Brazylijczyk przejął piłkę i oddał strzał. Futbolówka przeszła między nogami Adriana Lisa trafiła do siatki, a "Pasy" objęły prowadzenie w meczu.

Warta mogła wyrównać w 23. minucie gry. Michał Jakóbowski ruszył prawym skrzydłem i zacentrował piłkę w pole karne. Tam główkował Maciej Żurawski, lecz młody zawodnik nieczysto trafił w piłkę. Kilka minut później we własnym polu karnym niebezpiecznie skiksował Dawid Szymonowicz. Niewiele zabrakło i bylibyśmy świadkami gola samobójczego.

Później po obu stronach brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola. Do przerwy było 1:0 dla gości.

Na początku drugiej połowy również niewiele się działo. Przełom mógł nastąpić w 62. minucie. W pole karne lewą stroną wdarł się w pole karne Daniel Pik. Skrzydłowy Cracovii zderzył się z Łukaszem Trałką, po czym sędzia odgwizdał rzut karny. Arbiter zdecydował się jednak skonsultować decyzję z wozem VAR. Ostatecznie postanowił odwołać decyzję i przyznać piłkę Warcie.

W 74. minucie groźnie z dystansu strzelał Robert Janicki, ale uderzenie zostało wybronione przez Karola Niemczyckiego. Osiem minut później nieźle w polu karnym zachował się Mateusz Czyżycki, lecz jego strzał był za lekki i bramkarz "Pasów" nie miał z nim problemu.

Pod koniec meczu poznaniacy ruszyli do ataku, lecz nie udało im się trafić do siatki. Cracovia odniosła zwycięstwo i zagra w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Rywalami obrońców trofeum będzie zwycięzca pary Górnik Zabrze - Raków Częstochowa.

Warta Poznań - Cracovia 0:1 (0:1)

Bramka: Rivaldinho 12

Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Mariusz Rybicki (65, Robert Janicki), Łukasz Trałka (65, Mateusz Czyżycki), Mateusz Kupczak, Maciej Żurawski (74, Mateusz Sopoćko), Michał Jakóbowski (90, Gracjan Jaroch) - Mateusz Kuzimski.

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Râpă, Dawid Szymonowicz, Iván Márquez, Patryk Zaucha (61, Michal Sipľak; 78, Diego Ferraresso) - Thiago (78, Ivan Fiolić), Damir Sadiković (86, Jan Ziewiec), Florian Loshaj, Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca (61, Daniel Pik) -  Rivaldinho.

Żółte kartki: Jakóbowski, Żurawski - Pik.