Halvor Egner Granerud zarobił sporą kwotę w PŚ. Jaki był jego pierwszy zakup?

Zimowe
Halvor Egner Granerud zarobił sporą kwotę w PŚ. Jaki był jego pierwszy zakup?
Fot. PAP
Halvor Egner Granerud

Halvor Egner Granerud prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co oznacza nie tylko prestiż, ale także niemałe zarobki. Norweski skoczek zdradził co było jego pierwszym zakupem po przelewie od organizatorów.

Norweg dzięki dobrym występom może liczyć na znaczne podreperowanie swojego budżetu. Jeszcze latem Granerud był zmuszony do dodatkowej pracy w przedszkolu. Teraz wzbogacił się już o ponad 700 tysięcy złotych.

 

Jak się okazuje, skoczek nie wydał wcale pieniędzy na przyjemności. Trzeba przyznać, że potrafi dobrze gospodarować swoimi pieniędzmi. W rozmowie z portalem vg.no przyznał, że nie musi już żyć z pieniędzy odłożonych na koncie oszczędnościowym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski skoczek zakażony koronawirusem. Reprezentacja juniorów skierowana na kwarantannę

 

- Nie muszę brać pod uwagę kwestii finansowych, gdy jestem w sklepie. Nie muszę się zastanawiać, czy mogę zrobić coś, na co mam ochotę - powiedział Granerud.

 

Pierwszy zakup z zarobionych pieniędzy nieznacznie przekroczył tysiąc złotych. Nie było to jednak nic, co mogłoby być uważane za zachciankę dla dobrze zarabiającego młodego człowieka.


ZOBACZ TAKŻE: Czy dominacja Graneruda w Pucharze Świata daje mu gwarancję wygranej w mistrzostwach świata?

 

- Gdy byliśmy w Lahti, kupiłem sobie wełniane ubrania. Potem dokupiłem jeszcze bieliznę z wełny - majtki i skarpetki" - dodał lider "generalki", przyznając się do największych wydatków podczas trwającego wciąż sezonu zimowego.


Czytaj także na Interia.pl

A, Interia
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie