La Liga: Dwa gole Luisa Suareza nie dały Atletico zwycięstwa

Dwie bramki dla lidera La Liga zdobył Luis Suarez, który w czterech ostatnich meczach ligowych strzelił siedem goli.

Atletico Madryt, występujące z powodu koronawirusa bez sześciu piłkarzy, zremisowało u siebie z Celtą Vigo 2:2 w 22. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Dwie bramki dla lidera zdobył Urugwajczyk Luis Suarez, który w czterech ostatnich meczach ligowych strzelił siedem goli.

Poniedziałkowy remis oznacza, że zakończyła się trwająca prawie dwa miesiące zwycięska seria Atletico. W tym czasie podopieczni Diego Simeone wygrali osiem kolejnych meczów w lidze.

Kilka godzin przed spotkaniem z Celtą Atletico zgłosiło kolejne dwa przypadki zakażenia COVID-19 w swojej ekipie. Tym razem chodzi o Thomasa Lemara i Hectora Herrerę. Pod koniec stycznia stołeczny klub poinformował, że zakażeni koronawirusem są Mario Hermoso oraz Yannick Carrasco, a w kolejnym tygodniu pozytywne wyniki testu mieli również Joao Felix i wypożyczony niedawno z Olympique Lyon Moussa Dembele.

Mimo osłabienia kadrowego Atletico było bliskie odniesienia kolejnego zwycięstwa. Wprawdzie goście prowadzili od 13. minuty, gdy do siatki trafił były piłkarz Valencii Santi Mina, ale pod koniec pierwszej połowy i krótko po przerwie dwie bramki zdobył Luis Suarez.

Urugwajczyk prezentuje świetną formę - od 21 stycznia strzelił siedem goli w czterech ligowych meczach. Łącznie ma już 16 bramek w tym sezonie Primera Division, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.

Tym razem jego skuteczność nie wystarczyła jednak do wygranej. W 89. minucie remis Celcie uratował Argentyńczyk Facundo Ferreyra, wprowadzony na boisko niespełna kwadrans wcześniej. Dla doświadczonego zawodnika, znanego m.in. z występów w Szachtarze Donieck, to debiut w zespole z Vigo.

Atletico prowadzi w tabeli z dorobkiem 51 punktów, o osiem wyprzedzając Barcelonę i Real Madryt. Na dodatek drużyna Simeone rozegrała jeden mecz mniej od tych utytułowanych rywali. Celta, dla której był to trzeci z rzędu remis, jest dziesiąta (26 pkt). W 2021 roku jeszcze nie wygrała.