Magazyn EBL: Suzuki Puchar Polski i jak "Szewcu" spotkał Jordana

Koszykówka
Magazyn EBL: Suzuki Puchar Polski i jak "Szewcu" spotkał Jordana
fot. PAP
Magazyn EBL: Suzuki Puchar Polski i jak "Szewcu" spotkał Jordana

Już od czwartku osiem najlepszych zespołów Energa Basket Ligi rozpocznie walkę o Suzuki Puchar Polski. Głównym faworytem do zdobycia trofeum jest Enea Zastal BC Zielona Góra, który tryumfował w poprzednim sezonie. Jednak Pszczółka Start Lubli, Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski czy Śląsk Wrocław na pewno nie złożą broni przed mistrzem Polski i powalczą o zwycięstwo w turnieju. Ponadto, Szymon Szewczyk opowie jak doszło do jego spotkania z... Michaelem Jordanem.

Puchar Polski jak każdy turniej rządzi się swoimi prawami i można typować faworytów przed pierwszym starciem, ale nie zawsze ma to przełożenie na końcowy wynik. Tak było choćby dwa lata temu kiedy wydawało się, że murowanym kandydatem do zdobycia pucharu byi zielonogórzanie. Zespół z Winnego Grodu odpadł jednak już w ćwierćfinale, a po trofeum sięgnęła Stal. 
 


Dziś zdecydowanym faworytem wydaje się być Enea Zastal BC Zielona Góra, który nie ma sobie równych w tym sezonie ligowym nie ma sobie równych na krajowym podwórku i bardzo dobrze prezentuje się w lidze VTB. Zapytaliśmy naszych ekspertów, kto może postawić się zielonogórskiemu walcowi.
 
W programie Szymon Szewczyk opowie też o swojej karierze i spotkaniu z legendami - Philem Jacksonem oraz Michaelem Jordanem. 

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie