NHL: Piąta z rzędu wygrana Tampa Bay Lightning. Vancouver Canucks piaty raz przegrali

Obrońcy Pucharu Stanleya gromią kolejnych rywali

Hokeiści Tampa Bay Lightning odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w lidze NHL. W poniedziałek obrońcy Pucharu Stanleya pokonali na wyjeździe Nashville Predators 4:1. Piątej kolejnej porażki doznała natomiast ekipa Vancouver Canucks.

W 10. minucie prowadzenie Lightning dał Anthony Cirelli. Ten sam zawodnik podwyższył w 34. minucie. Trzecia tercja zaczęła się od kontaktowego gola Dante Fabro. Końcówka należała jednak do gości. W ostatnich 98 sekundach trafili Blake Coleman i Steven Stamkos.

"Błyskawice" wygrały osiem z dziesięciu spotkań tego sezonu i prowadzą w tabeli Central Division.

W kryzysie jest natomiast ekipa Canucks, która tym razem uległa na wyjeździe Toronto Maple Leafs 1:3.

W siódmej minucie prowadzenie gospodarzom dał Morgan Rielly. W drugiej tercji wyrównał Szwed Elias Pettersson, a o porażce przyjezdnych z Vancouver zadecydował moment dekoncentracji w ostatniej odsłonie.

W połowie trzeciej części gry, w odstępie zaledwie 11 sekund, bramki dla Maple Leafs zdobyli Auston Matthews i Alexander Kerfoot. To było 11. w tym sezonie trafienie Matthewsa, który prowadzi w klasyfikacji strzelców. Aż 10 z nich zanotował w ostatnich ośmiu spotkaniach.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale nie dość dobry. Maple Leafs to świetny zespół i jeśli da mu się swobodę, to zostanie się za to ukaranym. To frustrujące, nienawidzę przegrywać - powiedział Peterson.

"Klonowe Liście" wygrały 10 z 13 spotkań i prowadzą w North Division. Canucks, sześć zwycięstw w 16 meczach, zajmują piąte miejsce.