Fortuna Puchar Polski: Raków Częstochowa gra dalej. Górnik Zabrze pokonany

Raków Częstochowa gra dalej.

Raków Częstochowa kolejnym ćwierćfinalistą Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Marka Papszuna w spotkaniu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski wyeliminowali z rozgrywek zespół Górnika Zabrze. Częstochowianie wygrali 4:2, a dwie decydujące o końcowym rezultacie bramki zdobyli w ostatnich minutach meczu.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy. W trzeciej minucie gry piłkę w środku pola przechwycił Jarosław Jach. Następnie futbolówka trafiła pod nogi Vladislavsa Gutkovskisa, który posłał ją do siatki i dał prowadzenie swojej drużynie.

Dziesięć minut później było już 2:0. Błąd popełnił bramkarz Górnika. Dawid Kudła złapał piłkę w polu karnym po podaniu swojego obrońcy. Arbiter podyktował rzut wolny pośredni. Piłkarze trenera Papszuna dobrze rozegrali stały fragment. Ivi Lopez uderzył piłkę pod samą poprzeczkę i Raków prowadził już dwoma trafieniami.

W kolejnych minutach meczu zawodnicy spod Jasnej Góry byli bliżej podwyższenia prowadzenia niż zabrzanie zdobycia gola kontaktowego. Najlepszą okazję do zdobycia trzeciej bramki dla Rakowa miał w 30. minucie Gutkovskis, ale tym razem dobrze spisał się Kudła. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Sytuacja zmieniła się na początku drugiej odsłony. W 55. minucie do piłkę do siatki skierował Jesus Jimenez i strata Górnika do Rakowa zmniejszyła się do jednego trafienia. Goście doprowadzili do wyrównania w 72. minucie gry. Sędzia odgwizdał rzut karny, a “jedenastkę” na gola zamienił Jimenez.

Druga stracona bramka mocno pobudziła graczy Rakowa, którzy ruszyli do ataku. W 85. minucie gry Kudła przewinił we własnym polu karnym i arbiter po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał Lopez. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Jarosław Jach, który wykorzystał dośrodkowanie Petra Schwarza.

Zespół Marka Papszuna awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. W ćwierćfinale częstochowska ekipa zmierzy się z broniącą trofeum Cracovią.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 4:2 (2:0)

Bramki: Gutkovskis 3, Lopez 13, 87 rz.k., Jach 90+2 - Jimenez 55, 72

Raków: Branislav Pindroch - Kamil Piątkowski, Daniel Mikołajewski, Jarosław Jach - Fran Tudor, Daniel Szelągowski (69, David Tijanić), Igor Sapała, Petr Schwarz, Ivi López (90, Giánnis Papanikoláou), Patryk Kun - Vladislavs Gutkovskis (90, Wiktor Długosz).

Górnik: Dawid Kudła - Giánnis Massoúras, Przemysław Wiśniewski, Michał Koj (46, Stéfanos Evangélou), Adrian Gryszkiewicz (88, Piotr Krawczyk), Erik Janža - Alasana Manneh (90, Richmond Boakye), Krzysztof Kubica, Bartosz Nowak - Alex Sobczyk, Jesús Jiménez.

Żółte kartki: Sapała, Piątkowski - Kubica, Nowak, Wiśniewski, Kudła.