Liga Mistrzów siatkarzy: Niespodzianka w grupie VERVY! Knack pokonało Kuzbass Kemerowo

Knack Roeselare pokonało Kuzbass Kemerowo.

Knack Roeselare niespodziewanie pokonało Kuzbass Kemerowo 3:1 w meczu grupy D Ligi Mistrzów siatkarzy. To oznacza, że rosyjscy siatkarze nie mają już żadnych szans na awans z drugiego miejsca.

Pierwszy set przebiegł zgodnie z planem Kuzbassu, który poradził sobie z Belgami oddając im zaledwie 18 punktów. Warto odnotować, że od początku na placu gry nie pojawił się lider rosyjskiego zespołu - Ivan Zaytsev. Dobrze radzili sobie za to Bogdan Gliwenko (14 punktów w całym spotkaniu) oraz Roman Paszkin (11 punktów).

Druga partia przebiegła już pod dyktando Knack Roeselare, które dzień wcześniej miało okazję mierzyć się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. Tym razem w przeciwieństwie do poprzedniej partii drugi set miał pomyślny rezultat dla Belgów, a dobrą grę pokazywał Mathijs Desmet. Ten set padł łupem Belgów przy wyniku 25:20.

Trzecia partia to prawdziwy koncert w wykonaniu Knack jeśli chodzi o grę w bloku. Tylko tym elementem udało się zdobyć pięć punktów, a dodatkowe "oczka" w ataku dokładał Henrdik Tuerlinckx. Rosyjski zespół nie miał wiele do powiedzenia wobec tak dobrej dyspozycji swoich rywali. Knack wygrało także i tego seta wynikiem 25:20 i szykowała nam się spora niespodzianka w "warszawskiej" grupie Ligi Mistrzów.

W czwartym secie Rosjanie ponownie nie mieli wiele do powiedzenia. O ile do ósmego punktu prowadzili równą walkę ze swoim rywalami, tak w pewnym momencie było już 16:11 dla Knack. Kuzbass popełniał wiele błędów w ataku i prezentował przeciętne przyjęcie zagrywki, a Belgowie zdawali się już dopełniać formalności jaką była wygrana w tym meczu. Set zakończył się wynikiem 25:17 dla Knack Roeselare, co oznaczało, że Rosjanie definitywnie przekreślili swoje szanse na wyprzedzenie VERVY Warszawa ORLEN Paliwa w grupie D.

Knack Roeselare - Kuzbass Kemerowo 3:1 (18:25, 25:20, 25:20, 25:17)