NHL: "Błyskawice" gromią. Tampa Bay Lightning pokonali Nashville Predators

Tampa Bay Lightning wygrali szósty raz z rzędu

Broniący tytułu hokeiści Tampa Bay Lightning odnieśli szóste z rzędu zwycięstwo w lidze NHL. We wtorek pokonali na wyjeździe Nashville Predators 6:1, chociaż to rywale jako pierwsi strzelili gola.

W 5. minucie bramkarza ekipy z Florydy pokonał Rocco Grimaldi, ale po kwadransie to zespół Lightning prowadził 3:1. Kolejne trzy gole mistrzowie poprzedniego sezonu strzelili w ostatniej tercji. Łącznie po dwie bramki zdobyli Steven Stamkos i Mathieu Joseph.

Bardzo dobrze spisywał się Andriej Wasilewski, który obronił 32 z 33 strzałów graczy Predators.

Tampa Bay Lightning ostatni raz przegrali 28 stycznia - 0:1 po dogrywce z Carolina Hurricanes. I właśnie drużyna Hurricanes miała wcześniej w tym sezonie świetną serię pięciu zwycięstw, obejmującą m.in. sukces w rywalizacji z obrońcami pucharu.

W ligowej tabeli hokeiści Tampa Bay Lightning zajmują drugie miejsce z dorobkiem 19 punktów w 11 występach. Prowadzą Toronto Maple Leafs – 21, ale w 13 spotkaniach. Po 18 punktów mają Boston Bruins (11 gier), Montreal Canadiens (12), Philadelphia Flyers (13), zaś 17 zdobyli Vegas Golden Knights - w 10 spotkaniach.

We wtorek „Złoci Rycerze” pokonali minimalnie Anaheim Ducks 5:4, chociaż wygrywali 3:0 i 4:1. W trzeciej tercji, w niecałe pięć minut, „Kaczory” doprowadziły do remisu, jednak ostatnie słowo należało do zawodników z Las Vegas. O ich sukcesie przesądził Zach Whitecloud w 57. minucie.

Finaliści poprzednich rozgrywek NHL Dallas Stars przegrali z Chicago Blackhawks 1:2. Decydujący gol padł w dogrywce, a jego autorem był Pius Suter.

Z kolei karnymi zakończyła się potyczka Los Angeles Kings z San Jose Sharks. „Rekiny” triumfowały 4:3, mimo że rozpoczynając ostatnią minutę podstawowego czasu gry przegrywały 2:3. Evander Kane wyrównał 45 sekund przed końcową syreną, zaś w serii karnych bramkę zdobył Logan Couture. Wcześniej strzelił gola na 2:0.