Paweł Cibicki został zawieszony

Piłka nożna
Paweł Cibicki został zawieszony
fot. PAP

Paweł Cibicki nie może brać udziału w rozgrywkach ligowych ani pucharowych Pogoni Szczecin w związku z podejrzeniem match-fixingu. Zakaz będzie obowiązywać do dnia rozszerzenia przez FIFA obowiązywania sankcji nałożonych w Szwecji, ale nie dłużej niż przez 90 dni - poinformował PZPN.

Decyzję w sprawie piłkarza podjął Rzecznik Dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski.

 

W ubiegłym tygodniu PZPN otrzymał uzasadnienie decyzji Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej w sprawie Cibickiego, którego zawieszono do czasu zakończenia sprawy karnej dotyczącej match-fixingu. Dodatkowo szwedzka strona rozważa wystąpienie do Komisji Dyscyplinarnej FIFA o rozszerzenie środka zapobiegawczego na wszystkie federacje piłkarskie na świecie.

 

Sprawa nie jest związana z występami na boiskach polskiej ekstraklasy, dotyczy otrzymania przez Cibickiego pieniędzy za upomnienie żółtą kartką w meczu ligi szwedzkiej Kalmar KK – IF Elfsborg w sezonie 2018/19.

 

27-letni szwedzki napastnik polskiego pochodzenia, urodzony w Malmoe, występuje w Pogoni od stycznia 2020 roku. W tym sezonie ekstraklasy zagrał tylko w czterech pierwszych kolejkach.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze