Polscy skoczkowie nie wystąpią na mistrzostwach świata juniorów!

Zimowe
Polscy skoczkowie nie wystąpią na mistrzostwach świata juniorów!
fot. Cyfrasport

Polscy skoczkowie narciarscy nie wystąpią w konkursach indywidualnym i drużynowym mistrzostw świata juniorów w Lahti - poinformowała krajowa federacja. Powodem jest pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z członków reprezentacji.

"Przed wyjazdem na zawody do Lahti wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego mieli wykonane testy PCR i uzyskali wynik ujemny. Badania kontrolne wykonane w poniedziałek w Lahti w kierunku obecności wirusa zarówno metodą PCR, jak i badania antygenowe dały wynik pozytywny u jednego z członków naszej reprezentacji (pozostałe osoby dwukrotnie uzyskały wynik negatywny). Wynik ten świadczy o obecności wirusa w organizmie i aktywnej infekcji. W związku z faktem, iż pozostali członkowie reprezentacji mieli kontakt z osobą zarażoną, stąd cała reprezentacja Kadry Narodowej Młodzieżowej mężczyzn w skokach narciarskich została odizolowana i skierowana na kwarantannę" - napisano w oficjalnym komunikacie wydanym przez PZN.

 

Poinformowano także, że osoba zarażona przechodzi chorobę bezobjawowo i poddana została 10-dniowej izolacji, natomiast pozostałe osoby będą odbywały 14-dniową kwarantannę.

 

"W środę wieczorem (10.02.2021) nastąpi transport całej reprezentacji Polski do Vierumaki, gdzie osoby poddane kwarantannie będą mogły wychodzić na zewnątrz, ale nie będą mogły przebywać w miejscach publicznych. Natomiast osoba zakażona nie będzie miała możliwości opuszczenie miejsca izolacji w Vierumaki" - dodano w oświadczniu.

 

W kadrze na MŚJ są: Mateusz Gruszka, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek i Adam Niżnik. Z nieoficjalnej informacji wynika, że zakażonym jest Juroszek.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze