Puchar Anglii: Drużyna Łukasza Fabiańskiego wyeliminowana przez Manchester United

Łukasz Fabiański pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu z Manchesterem United

Manchester United pokonał u siebie West Ham United po dogrywce 1:0 w piątej rundzie, czyli 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Anglii. W bramce gości wystąpił Łukasz Fabiański, który pokazał się kilka razy z bardzo dobrej strony.

Utrzymujący się po 90 minutach bezbramkowy remis był zasługą m.in. właśnie Fabiańskiego. Polski golkiper popisał się świetnymi interwencjami po strzałach Szweda Victora Lindelofa oraz Marcusa Rashforda.

W dogrywce przewaga MU, występującego bez kontuzjowanego Francuza Paula Pogby, była już jednak wyraźna, a Fabiańskiego pokonał w 97. minucie Szkot Scott McTominay.

Manchester United dotarł do ćwierćfinału Pucharu Anglii w siódmym sezonie z rzędu.

Do niespodzianki doszło w innym wtorkowym spotkaniu 1/8 finału. Występujący w Championship (drugi poziom) AFC Bournemouth pokonał na wyjeździe 2:0 Burnley, czyli zespół z Premier League.