Australian Open: Iga Świątek i Łukasz Kubot poznali rywali w I rundzie miksta

Tenis
Australian Open: Iga Świątek i Łukasz Kubot poznali rywali w I rundzie miksta
fot. PAP/EPA
Iga Świątek i Łukasz Kubot w pierwszej rundzie miksta w wielkoszlemowym Australian Open zmierzą się z reprezentantami gospodarzy.

Iga Świątek i Łukasz Kubot w pierwszej rundzie miksta w wielkoszlemowym Australian Open zmierzą się z reprezentantami gospodarzy Astrą Sharmą i Johnem-Patrickiem Smithem. To właśnie ta dwójka tenisistów wyeliminowała Polaków w ubiegłorocznym ćwierćfinale.

Sharma i Smith to finaliści rywalizacji par mieszanych w Melbourne z 2019 roku. W obsadzie tegorocznej edycji znaleźli się dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek gra dalej w Australian Open

 

Priorytetem Świątek jest występ w singlu, w którym w piątek zagra o awans do 1/8 finału. Kubot zaś główny nacisk kładzie na zmagania deblowe - w czwartek awansował razem z Holendrem Wesleyem Koolhofem do drugiej rundy. Kolejny wspólny start Polaków jest elementem przygotowań do igrzysk w Tokio, w których mają wystąpić razem w mikście.

 

Świątek ostatniej jesieni z powodzeniem łączyła we French Open udział w singlowej i deblowej rywalizacji. W pierwszej sięgnęła po tytuł, a w drugiej - razem z Amerykanką Nicole Melicher - dotarła do półfinału. Po paryskiej imprezie jej trener Piotr Sierzputowski przyznał, że w kolejnym sezonie bardziej realne jest, iż jego podopieczna ponownie zagra w Wielkim Szlemie w mikście niż że znów wystąpi w deblu. Zawodniczka z Raszyna występ w grze mieszanej w Melbourne potwierdziła w czwartek.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze