MŚ w biathlonie: Plan transmisji w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Zimowe
MŚ w biathlonie: Plan transmisji w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra
fot. PAP
Monika Hojnisz-Staręga (na zdjęciu) i Kamil Żuk pokazały na mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju, że są w znakomitej formie.

Za nami pierwsza konkurencja biathlonowych Mistrzostw Świata w słoweńskiej Pokljuce. W sztafecie mieszanej triumfowała drużyna Norwegii. Polska zajęła odległe 24. miejsce. Trzeba mieć jednak nadzieję, że w kolejnych konkurencjach biało-czerwoni wypadną zdecydowanie lepiej.

Nasze nadzieje wiążemy oczywiście z występami pań. Monika Hojnisz-Staręga i Kamil Żuk pokazały na mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju, że są w znakomitej formie. Obie zdobyły złote medale - Monika w biegu indywidualnym, a Kamila w biegu pościgowym. Wiadomo jednak, że światowy czempionat to zdecydowanie wyższy poziom i powtórzenie tych rezultatów wydaje się niemożliwe, ale każdy medal będzie wielkim sukcesem.

 

Panie swoją kolejną szanse będą miały w sobotę i niedzielę, kiedy odbędą się sprint i bieg pościgowy. Na starcie pierwszego z nich zobaczymy cztery Polki: Monikę Hojnisz-Staręgę, Kamilę Żuk, Kingę Zbylut i Joannę Jakiełę. W niedzielnym biegu pościgowym wystartuje 60 najlepszych zawodniczek ze sprintu i mamy nadzieję, że nie zabraknie tam biało-czerwonych.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w biathlonie: Impreza ostatecznie bez kibiców

 

Kolejny start naszych pań zaplanowano na wtorek. W biegu indywidualnym zobaczymy też cztery Polki, ale Joannę Jakiełę zastąpi Anna Mąka. To konkurencja dla dobrych strzelczyń i wytrzymałych biegaczek, więc idealna dla Moniki Hojnisz. Kamila Żuk na Mistrzostwach Europy również pokazała, że potrafi strzelić 20 na 20. Trzeba przyznać, że to konkurencja w której teoretycznie mamy największą szansę na medal. 

 

Nasze panie zobaczymy jeszcze w czwartkowym supermikście, tam wystąpi jedna zawodniczka a w sobotniej sztafecie 20 lutego wystartują cztery nasze reprezentantki. W sztafecie sukcesem byłoby miejsce w czołowej szóstce, ale nie ma co ukrywać, że będzie o to bardzo trudno. W niedzielę 21 lutego na zakończenie mistrzostw odbędzie się królewska konkurencja - bieg ze startu wspólnego. Tam kwalifikuje się tylko 30 najlepszych zawodniczek, 15 czołowych z rankingu i 15 tych, które najlepiej wypadły na tych mistrzostwach. Miejmy nadzieję, że zobaczymy tam naszą reprezentantkę -  równałoby się to z faktem, że impreza była dla nas udana.

 

Panowie swoje występy zaczynają sprintem - już w najbliższy piątek. W ich przypadku sukcesem będzie kwalifikacja do biegu pościgowego. Gdyby któremuś z nich udało się zapunktować w czołowej czterdziestce, będzie można mówić o znakomitym występie. Tutaj o medalach trudno marzyć, ale życie czasami dostarcza niespodzianek.

 

A oto cały plan mistrzostw świata i naszych transmisji:

 

12.02 sprint mężczyzn  14:30 - transmisja w Polsacie Sport

13.02 sprint kobiet 14:30 – transmisja w Polsacie Sport Extra

14.02 bieg pościgowy mężczyzn  13:15 - transmisja w Polsacie Sport

14.02 bieg pościgowy kobiet 15:30 - transmisja w Polsacie Sport Extra

16.02 bieg indywidualny kobiet 12:05 - transmisja w Polsacie Sport

17.02 bieg indywidualny mężczyzn 14:30 - transmisja w Polsacie Sport

18.02 supermikst 15:15 – transmisja w Polsacie Sport

20.02 sztafeta kobiet 11:45 - transmisja w Polsacie Sport Extra

20.02 sztafeta mężczyzn 15:00 - transmisja w Polsacie Sport Extra

21.02 bieg masowy kobiet 12:30 - transmisja w Polsacie Sport Extra

21.02 bieg masowy mężczyzn 15:15 - transmisja w Polsacie Sport Extra

Marcin Muras, MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie