Zmiana zasad w obecnym sezonie Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych!

Piłka ręczna
Zmiana zasad w obecnym sezonie Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych!
fot. PAP
Europejska Federacja piłki Ręcznej (EHF) zmieniła system rozgrywek Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w obecnym sezonie.

Europejska Federacja piłki Ręcznej (EHF) zmieniła system rozgrywek Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w obecnym sezonie. Do fazy pucharowej (1/8 finału) awansują wszystkie szesnaście drużyny.

EHF już w październiku ubiegłego roku poinformowała, że w związku z pandemią koronawirusa i duża liczbą przekładanych spotkań system trwających rozgrywek może ulec zmianie.

 

"Biorąc pod uwagę ambicje wszystkich klubów, które chcą awansować do fazy pucharowej, a także aby uniknąć niejasnych sytuacji wynikających z oceny nierozegranych meczów, EHF dostosowała harmonogram rozgrywek" – podkreśliła EHF w komunikacie.

 

Według dotychczasowego systemu, drużyny, które na koniec fazy grupowej zajęłyby pierwsze i drugie miejsce w grupie, awansowałyby bezpośrednio do ćwierćfinału, a drużyny z miejsc 3-6 miały grać baraże o awans.

 

Zobacz także: Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Łomża Vive pokonała FC Porto

 

Teraz w fazie pucharowej (1/8 finału) zagrają wszystkie drużyny. Pierwsza z grupy A zagra dwumecz z ósmą z grupy B, druga z A z siódmą z B itd. Zespoły, które wygrają dwumecze awansują do ćwierćfinałów, a ich zwycięzcy do Final Four.

 

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce, którzy w czwartek zagrają na wyjeździe z Mieszkowem Brześć, są liderem grupy A. W dziewięciu spotkaniach podopieczni Tałanta Dujszebajewa zgromadzili 15 punktów.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie