Australian Open: Awans Novaka Djokovica do 1/8 finału. Kibice buczeli i gwizdali

Drugi raz z rzędu Novak Djokovic męczył się z tenisistą z USA

Broniący tytułu Serb Novak Djokovic pokonał Amerykanina Taylora Fritza 7:6 (7-1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2 i awansował do 4. rundy (1/8 finału) wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Jego kolejnym rywalem będzie Kanadyjczyk Milos Raonic. Pod koniec piątkowego meczu kibice zostali wyproszeni z trybun. To im się nie spodobało, czemu głośno dali wyraz.

Prowadzący w światowym rankingu Djokovic ma w dorobku osiem wielkoszlemowych zwycięstw w Melbourne, w tym w dwóch poprzednich edycjach. W Austrlian Open Serb triumfował także w 2008, 2011, 2012, 2013, 2015 i 2016 roku.

W piątek drogę po kolejny tytuł na antypodach skomplikowała mu kontuzja biodra, która uniemożliwiała mu grę na maksimum możliwości od początku trzeciego seta, a także dobrze dysponowany rywal. Rozstawiony z numerem 27. Amerykanin przełamał faworyta po razie w trzecim i czwartym secie, doprowadzając do wyrównania. W ostatniej partii Djokovic był już jednak zdecydowanie lepszy.

Spotkanie zostało przerwane na kilka minut około godziny 23:30 lokalnego czasu, w czwartym secie. Wówczas kibice zostali poproszeni o opuszczenie trybun ze względu na obowiązujące od północy obostrzenia - pięciodniowy "lockdown" związany z pandemią COVID-19. Fani posłusznie opuścili kort Roda Lavera, choć nie obyło się bez buczenia i gwizdów.