Bartłomiej Kluth przedłużył kontrakt z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Siatkówka
Bartłomiej Kluth przedłużył kontrakt z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle
fot. PAP
Bartłomiej Kluth przedłużył kontrakt z ZAKSĄ

Kolejnym zawodnikiem, który zostaje w szeregach Grupy Azoty ZAKSA na kolejny sezon, jest Bartłomiej Kluth. - Czuję się w Kędzierzynie-Koźlu bardzo dobrze. Dzięki temu, jak wszystko jest zorganizowane w klubie, my mamy spokojne głowy i to jest dla każdego zawodnika idealna sytuacja – przyznał atakujący.

Kluth do ZAKSY trafił przed sezonem ligowym 2020/2021. Wcześniej zawodnik zbierał doświadczenie we włoskiej Serie A, broniąc barw Calzedonii Werona. Na plusligowych parkietach Kluth debiutował w sezonie 2013/2014, grając w klubie z Gdańska, z którego przeniósł się do Szczecina. W Kędzierzynie-Koźlu 28-letni atakujący zaaklimatyzował się dość szybko, atakujący jako zmiennik Łukasza Kaczmarka regularnie otrzymuje szanse zarówno w meczach PlusLigi, jak i starciach na parkietach Ligi Mistrzów.

 

Zobacz także: Sebastian Świderski: Mecze z Cucine Lube Civitanova pokażą, w jakim miejscu jest ZAKSA

 

Atakujący przyznał, że na podjęcie tej decyzji wystarczył mu jeden dzień, a lista argumentów przemawiających za pozostaniem w ZAKSIE była naprawdę długa. - Chciałem zostać również dlatego, że widzę tutaj perspektywę dalszego rozwoju jako zawodnik. Wierzę też, że mogę pomóc drużynie i swoją grą będę mógł spłacić zaufanie, którym mnie obdarzono. Czasowo tak naprawdę wszystko działo się bardzo szybko, dzień po otrzymaniu propozycji już doszliśmy do porozumienia. Jeżeli jako zawodnik otrzymuję propozycję pozostania w klubie już w styczniu, to również jest dla mnie ważny sygnał. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak to wszystko się potoczyło i mam nadzieję, że zarówno w tym, jak i kolejnym sezonie razem będziemy walczyć o najwyższe cele – zaznaczył Kluth.

 

Jak przyznał siatkarz ZAKSA jest klubem, który otwiera nowe możliwości, zarówno jeżeli mówimy o walce o trofea na wielu płaszczyznach, jak i o indywidualnym rozwoju każdego z zawodników. - Wiadomo, że ZAKSA jest marką samą w sobie, to klub, który od lat walczy o najwyższe cele w każdych rozgrywkach, do których przystępuje. Bycie częścią takiego zespołu na pewno motywuje do pracy, daje też nowe wyzwania. Stworzyliśmy tutaj bardzo fajną grupę, mamy zgrany zespół, dobrego trenera, organizacyjnie w klubie wszystko jest na najwyższym poziomie. To wszystko dla mnie jako osoby, która lubi mieć wszystko poukładane było argumentami przemawiającymi za pozostaniem w Kędzierzynie-Koźlu na dłużej. Dzięki temu, jak wszystko jest zorganizowane w klubie, my mamy spokojne głowy, możemy skupiać się na naszej pracy i to jest dla każdego zawodnika idealna sytuacja – podkreślił atakujący.

 

 

Kluth to kolejny z zawodników, którzy przedłużyli kontrakt z ZAKSĄ. Niedawno klub z Kędzierzyna-Koźla poinformował, że w kolejnym sezonie w barwach zespołu zobaczymy środkowego – Davida Smitha.

NP, Polsat Sport, zaksa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze