Mityng w Toruniu: Cichocka, Dobek i Rozmys z minimami na ME

Angelika Cichocka uzyskała minimum na mistrzostwa Europy.

Angelika Cichocka i Patryk Dobek wygrali w piątek biegi na dystansie 800 m podczas mityngu w Arenie Toruń. W sprawdzianie PZLA uzyskali minima na marcowe mistrzostwa Europy, które również odbędą się w tym obiekcie. Wskaźnik związku wypełnił także Michał Rozmys.

Dobek (MKL Szczecin) dotychczas specjalizował się w biegu płotkarskim na 400 m. Teraz próbuje swoich sił na dystansie dwukrotnie dłuższym. Start w Toruniu pokazał, że ma papiery na bardzo szybkie bieganie 800 m. Płotkarz wygrał czasem 1.47,23 wyprzedzając specjalistę od 800 m Michała Rozmysa (UKS Barnim Goleniów) - 1.47,62. Wynik tego drugiego również daje przepustkę na czempionat Starego Kontynentu.

Minimum na HME wypełniła również zwyciężczyni biegu kobiet - Angelika Cichocka (SKLA Sopot). Halowa wicemistrzyni świata z Sopotu z 2014 roku wygrała w piątek uzyskując 2.02,72.

Warto odnotować także bardzo dobrą formę Justyny Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice). Multimedalistka mistrzostw Europy poprawiła rekord życiowy na dystansie 300 m czasem 37,32. To najlepszy wynik w Europie w tym sezonie na tym dość nietypowym dystansie.

W biegu na 3000 m niespełna 21-letni Aleksander Wiącek (OKS Start Otwock) wygrał z niezłym czasem 8.01,03. Do minimum na HME zabrakło mu 1,03 sekundy.