NHL: Florida Panthers zatrzymali Tampa Bay Lightning. Seria zakończona

Florida Panthers zatrzymali obrońców Pucharu Stanleya, którzy wygrali sześć poprzednich meczów

Po sześciu zwycięstwach z rzędu, broniący tytułu hokeiści Tampa Bay Lightning przegrali z Florida Panthers 2:5 w lidze NHL. Grający bez kontuzjowanego czołowego zawodnika i kapitana Stevena Stamkosa Lightning ani razu nie wyszli na prowadzenie. - Były niezłe momenty w naszym wykonaniu, ale więcej słabszych, kiedy graliśmy zbyt wolno. Musimy być bardziej zdeterminowani pod bramką rywali - uważa trener mistrzów NHL Jon Cooper.

W składzie Panthers wyróżnili się Aaron Ekblad i Alex Wennberg, którzy zdobyli po jednej bramce i zapisali po asyście. Z kolei Jonathan Huberdeau został pierwszym graczem „Panter” z dorobkiem 300 asyst. W pierwszych 11 meczach tego sezonu zdobył 15 punktów (cztery trafienia, 11 asyst) i zrównał się z najlepszym w klubowej historii Scottem Mellanbym (1995/1996).

Obydwa gole dla pokonanych strzelił Braden Point.

Finaliści poprzedniego sezonu Dallas Stars ulegli Carolina Hurricanes 3:5. W drugiej tercji "Gwiazdy" zdobyły trzy bramki w sześć minut, ale ten krótki zryw nie pozwolił im odnieść zwycięstwa.

Tuż przed zakończeniem tej części gry Stars stracili prowadzenie 3:2 - wyrównał Brock McGinn. W 44. minucie Hurricanes znów wygrywali, a autorem trafienia był Nino Niederreiter. Wynik ustalił Warren Foegele w ostatniej minucie.

Najsłabszy klub w obecnym sezonie Ottawa Senators (pięć punktów, tylko dwie wygrane) przegrał z Winnipeg Jets 1:5. "Senatorowie" oddali 42 strzały, przy zaledwie 26 przeciwników, ale Connor Hellebuyck obronił aż 41.

W rozgrywkach 2020/2021 ekipa Jets już cztery razy pokonała Senators, a piąte spotkanie w sobotę.

W Los Angeles miejscowi Kings wygrali z San Jose Sharks 6:2. W trzeciej tercji, w odstępie 125 sekund (między 45. a 47. minutą), "Królowie" strzelili aż trzy gole i ze stanu 3:2 odskoczyli na 6:2.

Z powodu protokołu medycznego dot. Covid-19 w czwartek nie odbyły się cztery spotkania. Zgodnie z nowymi zaleceniami, codzienne wykonywane będą testy PCR, początkowo dla 24 drużyn z USA. Zespoły z Kanady grają w oddzielnej dywizji.