Puchar Anglii: Southampton i Chelsea uzupełnili grono ćwierćfinalistów. Grali polscy obrońcy

Trener Chelsea - Thomas Tuchel ma powody do zadowolenia.

Southampton FC, z Janem Bednarkiem w składzie, pokonał w czwartek na wyjeździe Wolverhampton 2:0 i zakwalifikował się do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Tego dnia awans wywalczyli także piłkarze Chelsea, po wyjazdowym zwycięstwie nad Barnsley 1:0. W zespole pokonanych cały mecz rozegrał polski obrońca Michał Helik.

Bramki dla "Świętych" w meczu z ekipą Wanderers zdobyli Danny Ings na początku drugiej połowy oraz w 90. minucie Szkot Stuart Armstrong. Bednarek rozegrał całe spotkanie. W czwartek odbyło się też losowanie ćwierćfinałów.

Southampton zmierzy się w tej fazie na wyjeździe z AFC Bournemouth (drugi poziom rozgrywek), Everton zagra z rozpędzonym liderem Premier League Manchesterem City, Chelsea z Sheffield United, a w bardzo ciekawie zapowiadającym się starciu Leicester City podejmie Manchester United.

Spotkania ćwierćfinałowe zaplanowano na 20-21 marca.