Puchar Świata w Zakopanem: Czterech Polaków w pierwszej dziesiątce w kwalifikacjach. Wygrana Johanssona

Zimowe
Puchar Świata w Zakopanem: Czterech Polaków w pierwszej dziesiątce w kwalifikacjach. Wygrana Johanssona
Fot. PAP
Robert Johansson był najlepszy w kwalifikacjach.

Andrzej Stękała uzyskał 126 m i zajął piąte miejsce w klasyfikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrał Norweg Robert Johansson - 137 m. Awans do konkursu wywalczyli wszyscy Polacy.

Drugi był lider klasyfikacji generalnej cyklu Norweg Halvor Egner Granerud lądując na 133 m, a trzeci Austriak Stefan Kraft - 130,5 m.

 

ZOBACZ TAKŻE: Narciarskie MŚJ: Marcisz mistrzynią świata w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną 

 

W sobotnich zawodach wystąpią wszyscy zgłoszeni do konkursu Polacy. Kamil Stoch był szósty po skoku na odległość 131 m, siódmy Klemens Murańka - 131,5 m, dziesiąty Piotr Żyła - 131 m. Na 13. pozycji został sklasyfikowany Dawid Kubacki - 129 m, na 17. Tomasz Pilch - 133 m, na 32. Stefan Hula - 123 m, na 44. Maciej Kot - 116,5 m, na 45. Paweł Wąsek - 113 m i Aleksander Zniszczoł - 115 m oraz na 47. Jakub Wolny - 116,5 m.

 

 

Słabo wypadł wicelider klasyfikacji generalnej cyklu Niemiec Markus Eisenbichler, który osiągnął tylko 121 m i zajął odległe 39. miejsce.

 

Zgodnie z prognozą pogody, warunki na skoczni nie należały do najłatwiejszych. Okresowe porywy zmiennego wiatru powodowały przerwy w rywalizacji. Skoczkom dokuczał także coraz silniejszy mróz od -10 na początku rywalizacji do -16 stopni C pod jej koniec. Chłód pogłębiały wysoka wilgotność powietrza (85 procent) i prószący okresowo śnieg.

 

Dla Stocha takie warunki w Zakopanem to nic nowego. - Oczywiście, że w kombinezonie przy tej temperaturze fajnie nie jest, ale przecież to połowa lutego, więc nic dziwnego, że są mrozy - zauważył.

 

Kubacki natomiast przyznał, że zarówno oczekiwanie, jak i skok nie należały do najprzyjemniejszych. - Zmarzły mi twarz, dłonie no i stopy, no ale taki to jest sport i w różnych warunkach trzeba po prostu zrobić swoje - zaznaczył.

 

Podobna pogoda będzie podczas obu zakopiańskim konkursów. W sobotę seria próbna rozegrana zostanie o godz. 15:00, natomiast konkurs rozpocznie się o godz. 16:00. W niedzielę kwalifikacje zaplanowano na 14:45, z kolei o 16:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa.

mtu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze