Heraklesy polskiego MMA 2020: Poznaliśmy laureatów. Błachowicz i Khalidov nagrodzeni

Sporty walki
Heraklesy polskiego MMA 2020: Poznaliśmy laureatów. Błachowicz i Khalidov nagrodzeni
Fot. Polsat Sport
Heraklesy 2020: Poznaliśmy laureatów. Błachowicz i Khalidov nagrodzeni

Po raz kolejny przyznano Heraklesy, czyli najbardziej prestiżowe nagrody w polskim MMA. Uhonorowani zostali najlepsi zwycięzcy poszczególnych kategorii. Oto laureaci Heraklesów 2020.

Na początku przyznano nagrodę dla odkrycia roku. W tej kategorii uhonorowany został Patryk Kaczmarczyk. 22-latek wygrał w 2020 roku trzy zawodowe walki. Zawodnik z Radomia przebił się do świadomości fanów MMA nad Wisłą efektownymi zwycięstwami oraz duża pewnością siebie. Warto wspomnieć, że rok 2021 Kaczmarczyk również rozpoczął od wygranej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki gali Babilon MMA 19

 

Wyróżnione w kategorii klub roku zostało Warszawskie Centrum Atletyki. Największym osiągnieciem WCA Fight Team w minionym roku było mistrzostwo UFC w dywizji półciężkiej zdobyte przez Jana Błachowicza. Statuetkę w imieniu klubu odebrał jego główny trener - Robert Jocz. 

 

Nagroda za najlepsze poddanie roku powędrowała do Giorgiego Esiavy. Młody zawodnik popisał się efektowną akcją na gali MCF 6. Wykonał wtedy tzw. Suloev Stretch. Poddanie od razu stało się faworytem do wygrania nagrody. 

 

W kategorii nokaut roku nagrodę zdobył Mamed Khalidov. 40-latek znokautował Scotta Askahama na gali KSW 55 i tym samym ponownie zdobył tytuł mistrza KSW w kategorii średniej. Khalidov posłał rywala na deski latającym wysokim kopnięciem, a cała walka trwała niewiele ponad 30 sekund. 

 

Najlepszą galą minionego roku zostało uznane KSW 53. Było to pierwsze wydarzenie największej polskiej organizacji po pandemii. Walką wieczoru gali było trzecie starcie pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Normanem Parke, a w co-main evencie zmierzyli się Marcin Wrzosek i Borys Mańkowski. 

 

Nagrodę za walkę roku zgarnęły Weili Zhang i Joanna Jędrzejczyk. Ich starcie na UFC 248 zostało wybrane najlepszą walką na świecie w 2020 roku. Pojedynek trwał pełne pięć rund i przysporzył fanom wielu emocji. Ostatecznie zwyciężczynią została Chinka, lecz niewykluczone, że w przyszłości dojdzie do rewanżu.  

 

W kategorii amatorski zawodnik roku po raz drugi z rzędu statuetkę otrzymał Cyprian Wieczorek. Z kolei do galerii sław polskiego MMA dołączył trener klubu Ankos MMA Andrzej Kościelski. Natomiast Jan Błachowicz został wybrany zawodnikiem roku publiczności.

 

Mistrz UFC w kategorii półciężkiej otrzymał również nagrodę w kategorii zawodnik roku. 37-latek w 2020 roku najpierw pokonał Coreya Andersona, a następnie w starciu mistrzowskim znokautował Dominicka Reyesa. Już niedługo Błachowicz stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa. 

 

Odkrycie roku: Patryk Kaczmarczyk

Klub roku: WCA Fight Team

Poddanie roku: Giorgi Esiava

Nokaut roku: Mamed Khalidov

Gala roku: KSW 53

Walka roku: Joanna Jędrzejczyk - Weili Zhang

Amatorski zawodnik roku: Cyprian Wieczorek

"Hall of fame": Andrzej Kościelski

Zawodnik roku publiczności: Jan Błachowicz

Zawodnik roku: Jan Błachowicz

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie