PlusLiga: PGE Skra wygrała w Olsztynie. 38:40 w drugim secie

W zaległym meczu 21. kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn przegrał z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Gospodarze nie zdołali urwać rywalom nawet seta, choć zaciętej walki nie brakowało. Druga odsłona trwała aż 46 minut i zakończyła się wynikiem 38:40.

Pierwszy set długo miał wyrównany przebieg, a wynik oscylował wokół remisu (8:8, 16:16). Atutem olsztynian była zagrywka, siatkarze PGE Skry byli skuteczniejsi w ataku. W końcówce przewagę uzyskali goście. Po asie serwisowym Taylora Sandera było 17:21. Efektowny atak ze środka w wykonaniu Karola Kłosa przyniósł bełchatowianom piłkę setową (20:24), ale gospodarze obronili się w trzech kolejnych akcjach. W kluczowym momencie Ruben Schott zaserwował w aut i to przesądziło o wygranej PGE Skry (23:25).

Olsztynianie udanie rozpoczęli drugą partię (9:5, 11:7). W środkowej części seta odskoczyli przeciwnikom na pięć oczek (15:10) i błyskawicznie roztrwonili tę zaliczkę. Popełnili cztery błędy w ataku i goście odrobili straty. Później bełchatowianie uzyskali trzy punkty przewagi (20:23), a punktową serią popisali się gospodarze. Milad Ebadipour wywalczył piłkę setową, ale po ataku Schotta rozpoczęła się rywalizacja na przewagi – długa i niezwykle zacięta. Obie ekipy dobrze prezentowały się w ofensywie, w ekipie z Olsztyna błysnął Damian Schulz, ale to goście rozstrzygnęli tę wojnę nerwów na swoją korzyść. Norbert Huber ustalił wynik na 38:40 skutecznym atakiem.

46 minut walki i wynik 38:40! Taki wynik plasuje tę partię w czołówce setów z największą liczbą punktów w historii PlusLigi. Do rekordu sprzed roku trochę jednak zabrakło.

W trzeciej odsłonie, po wyrównanym początku (7:7), przewagę zaczęli budować siatkarze z Bełchatowa. Gdy Sander zakończył długą wymianę obu ekip, było 8:12, po skutecznym ataku Kłosa – 11:16. Rozpędzeni siatkarze PGE Skry nie oddali już przewagi. Sander wywalczył piłkę setową (15:24), a zepsuta zagrywka gospodarzy dała bełchatowianom ostatni punkt (16:25).

Najwięcej punktów: Damian Schulz (19), Ruben Schott (11) – Indykpol AZS; Taylor Sander (19), Milad Ebadipour (15), Norbert Huber (11) – PGE Skra. MVP: Taylor Sander (14/22 = 64% skuteczności w ataku + 4 asy serwisowe + 1 punktowy blok; przyjęcie pozytywne 60%, perfekcyjne 25%).

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 38:40, 16:25)

AZS: Damian Schulz, Wojciech Żaliński, Dmytro Teryomenko, Przemysław Stępień, Ruben Schott, Mateusz Poręba – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Robbert Andringa, Jakub Ciunajtis (libero), Nikodem Wolański. Trener: Daniel Castellani.
Skra: Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Taylor Sander, Norbert Huber, Dusan Petković, Milad Ebadipour – Robert Milczarek (libero) oraz Bartosz Filipiak. Trener: Michał Mieszko Gogol.

Wyniki i terminarz meczów 21. kolejki PlusLigi:

2020-11-01: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:20, 21:25, 17:25, 18:25)
2021-01-16: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (26:24, 26:24, 23:25, 25:23)
2021-01-17: GKS Katowice – VERVA Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (25:27, 10:25, 19:25)
2021-01-17: Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (29:27, 25:20, 26:24)

2021-02-13: Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 38:40, 16:25)

2021-02-13: Asseco Resovia – Cuprum Lubin
2021-02-27: Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie.