MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Marijke Groenewoud i Joey Mantia wygrali biegi masowe

Zimowe
MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Marijke Groenewoud i Joey Mantia wygrali biegi masowe
fot. PAP
Joey Mantia

Holenderka Marijke Groenewoud i Joey Mantia triumfowali w biegach ze startu wspólnego w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim. W Heerenveen Karolina Bosiek zajęła szóste miejsce, zaś Artur Janicki ósme.

W tzw. wyścigu masowym Groenewoud wyprzedziła Kanadyjkę Ivanie Blondin i swoją rodaczkę Irene Schouten. Szósta była Bosiek, która kilkadziesiąt minut wcześniej uplasowała się na siódmej pozycji w rywalizacji na dystansie 1000 m.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsze podium Andrzeja Stękały

 

W biegu mężczyzn na samym początku przez kilka rund na czele byli Artur Janicki i Nowozelandczyk Peter Michael. Ostatecznie o medale walczyli inni, wygrał Mantia, przed Holendrem Arjanem Stroetingą i Belgiem Bartem Swingsem. Polak zdobywał na okrążeniach punkty, co ostatecznie przełożyło się na ósmą lokatę.

 

W półfinałach tej konkurencji odpadli: Magdalena Czyszczoń i Marcin Bachanek.

 

Wcześniej w sobotę na dystansie 1000 m zwyciężyli Amerykanka Brittany Bowe i Holender Kai Verbij. Najlepszy z Polaków Piotr Michalski był dziewiąty.

 

Zakończenie mistrzostw świata na torze Thialf w niedzielę. W czwartym dniu w Holandii rozdane zostaną najpierw medale na 1500 m kobiet i mężczyzn, a następnie na 5000 m (łyżwiarki) i 10 000 m (łyżwiarze).

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie