PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP
W Rzeszowie spotkają się dwie drużyny, które na początku roku spisują się znakomicie. Goście tylko wygrywają

Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin to spotkanie drużyn, które w końcówce sezonu zasadniczego PlusLigi "podręciuły" tempo i dopisują sobie kolejne punkty. Znakomite występy i komplet zwycięstw w 2021 roku umożliwiły lubinianom włączenie się do walki o najlepszą ósemkę. Siatkarze z Rzeszowa miejsce w play-off mają już zapewnione, ale walczą o wyższa pozycję, niż zajmowana obecnie. Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin w Polsacie Sport od godziny 17:30.

Miedziowi marzą o grze w fazie play-off, ale by ten cel osiągnąć, muszą wykonać jeszcze kilka kroków. Pierwszym z nich ma być pokonanie Asseco Resovii. W meczu pierwszej rundy ta sztuka lubinianom się udała, wygrali z rzeszowianami w czterech setach, a najlepszym zawodnikiem grudniowego spotkania został wybrany rozgrywający Miedziowych Miguel Tavares Rodrigues.

 

Do tej pory drużyny mierzyły się ze sobą 13 razy, z czego 7 gier zakończyło się triumfem ekipy z Dolnego Śląska, a 6 zwycięstwem drużyny z Podkarpacia. Oba zespoły są ostatnio na fali, więc zapowiada się ciekawe starcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trener PGE Skry zadowolony z wyników losowania LM

 

Dla drużyny Marcelo Fronckowiaka sobotni mecz będzie drugim w tym tygodniu. Lubinianom to jednak nie sprawia problemu.

 

- Dostaliśmy jeden dzień wolnego, odpoczęliśmy i na walkę z Resovią pojedziemy w pełni sił. Rzeszowska drużyna jest bardzo mocna w wielu elementach, a to, co od razu rzuca się w oczy, to ich bardzo agresywna zagrywka - mówi Szymon Jakubiszak, środkowy Cuprum. 

 

Nie tylko doskonały serwis, ale i inne atuty rzeszowianie zaprezentowali w dwóch ostatnich meczach. W Warszawie pokonali 3:1 VERVĘ, a później, również na wyjeździe, Aluron Virtu CMC Wartę Zawiercie 3:0. Szczególnie udane było te drugie starcie, w którym poza przyjęciem zagrywki, Asseco Resovia dominowała w każdym elemencie gry. Doskonałą dyspozycją zaimponował Karol Butryn, który zdobył 20 punktów. Na uwagę zasługuje także bardzo dobra dyspozycja Timo Tammemy (14 pkt.) oraz Klemena Čebulja (12 pkt). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Fabian Drzyzga, kapitan i rozgrywający zespołu z Podpromia.

 

Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin w Polsacie Sport od godziny 17:30.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie