TAURON Liga: Niespodzianka w Legionowie! ŁKS nie podołał Legionovii

W meczu 20. kolejki TAURON Ligi DPD IŁCapital Legionovia Legionowo sprawiła niespodziankę i zwyciężyła z ŁKS Commercecon Łódź 3:1. Podopieczne Alessandro Chiappiniego po dwóch setach wyrównanej gry zdominowały rywalki w następnych i pewnie wygrały 25:17 i 25:17. Najlepszą zawodniczką spotkania została Shelly Stafford.

Premierowa partia była bardzo wyrównana i pełna emocjonujących długich wymian. Zarówno podopieczne Alessandro Chiappiniego, jak i Michala Maska znakomicie spisywały się w defensywie. Dopiero przy stanie 18:18 legionowianki stanęły, a łodzianki przejęły inicjatywę na boisku. Jak się później okazało tylko na chwilę, bowiem popełniły kilka błędów własnych i to gospodynie wyszły na prowadzenie 21:22, a następnie wygrały 25:22.

W drugiej odsłonie rozpędzone siatkarki z Legionowa nie zwolniły tempa i agresywnie rozpoczęły seta (4:1). Szczególnie dobrze spisywały się na siatce. Z zaliczki punktowej nie cieszyły się jednak zbyt długo, gdyż Łódzkie Wiewióry szybko nadrobiły straty. W drugiej połowie przyjezdne kontynuowały skuteczną grę i drogę do zwycięstwa, dzięki czemu druga partia padła ich łupem (25:20).

Trzeci set rozpoczął się identycznie do poprzedniego, ale tym razem to siatkarki spod Warszawy wiodły prym na boisku. Łodziankom nic nie wychodziło, za to rywalkom prawie wszystko (21:12). Wśród podopiecznych włoskiego szkoleniowca brylowała Julie Oliveira Souza, a reszta koleżanek dotrzymywała jej kroku. Spora przewaga nieco stopniała w końcówce, jednak pozwoliła Legionovii na wygraną 25:17.

Czwartą partię z wysokiego C rozpoczęły siatkarki z Legionowa (7:0). Sparaliżowane Łódzkie Wiewióry nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę rywalek w ofensywie. Nakręcone gospodynie z Shelly Stafford na czele koncertową grą doprowadziły do końca seta i zwyciężyły 25:17.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo - ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:17).

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo: Alicja Grabka, Julie Oliveira Souza, Jessica Rivero Marin, Olivia Różański, Shelly Stafford, Maja Tokarska - Izabela Lemańczyk (libero) - Diana Dąbrowska, Klaudia Kulig (libero), Marta Matejko, Daria Szczyrba

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska, Britt Bongaerts, Katarina Lazovic, Nadja Ninkovic, Aleksandra Wójcik, Katarzyna Zaroślińska-Król - Krystyna Strasz (libero) - Anna Kałandadze, Oliwia Laszczyk, Joanna Pacak, Aleksandra Pasznik.

MVP: Shelly Stafford