PlusLiga: Bez tie-breaka! Grupa Azoty ZAKSA pokonała GKS Katowice w czterech setach

Mistrzowie Polski pokonali 3:1 GKS Katowice.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:1 ekipę GKS Katowice w zaległym meczu 20. kolejki PlusLigi. Gospodarzom udało się nawiązać walkę w dwóch ostatnich setach, ale to nie wystarczyło do pokonania mistrzów Polski.

Pierwsza odsłona stała pod znakiem wyrównanej walki, choć obie ekipy nie uniknęły licznych błędów przy zagrywce (łącznie 12). Triumfowali kędzierzynianie, którzy zamknęli seta skutecznym atakiem w wykonaniu Łukasza Kaczmarka.

W drugim secie goście od razu ruszyli do ofensywy i dzięki doskonałej grze Kamila Semeniuka szybko wypracowali przewagę. Tę regularnie powiększali, brylując w każdym elemencie (popisali się między innymi trzema asami serwisowymi). Nie trzeba było długo czekać na koniec tej partii.

Podrażnieni gospodarze zerwali się do walki w kolejnym secie, zdobywając sześć punktów z rzędu, w tym aż cztery bezpośrednio z zagrywki. Kędzierzynianie próbowali się odgryźć, ale ostatecznie to właśnie gospodarze zapisali tę partię na swoim koncie. Zakończył ją Kamil Kwasowski... kolejnym asem serwisowym.

W kolejnej odsłonie do ostatnich piłek trudno było wskazać triumfatora seta. To była bardzo wyrównana walka, którą ostatecznie wygrali mistrzowie Polski.

GKS Katowice - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (20:25, 19:25, 25:19, 23:25)

MVP: Bartłomiej Kluth

GKS Katowice: Adrian Buchowski, Jan Firlej, Jakub Jarosz, Emanuel Kohut, Kamil Kwasowski, Miłosz Zniszczoł - Dustin Watten (libero) - Wiktor Musiał, Jan Nowakowski, Dawid Ogórek, Jakub Szymański

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, David Smith, Aleksander Śliwka, Benjamin Toniutti - Paweł Zatorski (libero) - Depowski Dominik, Bartłomiej Kluth, Rafał Prokopczuk, Krzysztof Rejno, Adrian Staszewski.