"Polskie Skocznie" o konkursach w Zakopanem w Polsacie Sport Extra

Zimowe
"Polskie Skocznie" o konkursach w Zakopanem w Polsacie Sport Extra
fot. PAP
Zakopane zostało gospodarzem dwóch dodatkowych konkursów PŚ w zastępstwie chińskiego Zhangjiakou.

Przebieg - drugiego tej zimy - weekendu ze skokami narciarskimi na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza w Zakopanem zdominuje kolejne wydanie magazynu "Polskie Skocznie". Jak poradzili sobie nasi skoczkowie w dwóch konkursach indywidualnych? Magazyn o godz. 20:10 w Polsacie Sport Extra.

1883 dni na pierwsze podium Pucharu Świata - od debiutu w Engelbergu - czekał Andrzej Stękała, który w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Zakopanem zajął drugie miejsce za Japończykiem Ryoyu Kobayashim. Trzeci był Norweg Marius Lindvik.

 

Stękała przegrał z Kobayashim o zaledwie 0,3 pkt. Ósmy był Piotr Żyła, 11. Dawid Kubacki, a Kamil Stoch tym razem zajął dopiero 20. miejsce. - Bardzo się cieszę, nawet nie potrafię teraz tego wyrazić. Długo na to czekałem, ciężko pracowałem i wreszcie jest efekt - nie krył radości Stękała.

 

Pozostali biało-czerwoni odpadli po pierwszej serii. Paweł Wąsek uplasował się na 32. miejscu, Jakub Wolny na 36., ex aequo na 38. Klemens Murańka i Maciej Kot, 40. był Tomasz Pilch, 41. Stefan Hula, a 45. Aleksander Zniszczoł.

 

ZOBACZ TAKŻE: Posypały się mandaty! Kibice gromadzili się w okolicach Wielkiej Krokwi

 

Wydarzenia w Zakopanem omówi Paulina Chylewska z cenionymi ekspertami - Januszem Pinderą i Krzysztofem Rawą, którzy od lat zajmują się tematyką skoków narciarskich. W programie posłuchamy też gorących wypowiedzi naszych skoczków i członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski.

 

W drugiej części połączymy się z Łukaszem Kruczkiem. Z trenerem kadry pań porozmawiamy o obiecującym występie jego podopiecznych na mistrzostwach świata juniorów w Lahti oraz kondycji polskich, kobiecych skoków w perspektywie mieszanego konkursu Pucharu Świata w Rasznowie oraz mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Na koniec dzięki Karolinie Kozłowskiej dowiemy się co ciekawego słychać w mediach społecznościowych.

 

Zakopane zostało gospodarzem dwóch dodatkowych konkursów PŚ w zastępstwie chińskiego Zhangjiakou. To dlatego dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich odbywają się tutaj po raz drugi w ciągu zaledwie pięciu tygodni. Poprzednio zawody pod Giewontem odbywały się w dniach 16-17 stycznia.

 

Transmisja magazynu "Polskie Skocznie" w niedzielę o godz. 20:10 w Polsacie Sport Extra.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie