Babilon Boxing Show: Igor Jakubowski wraca na ring

Sporty walki
Babilon Boxing Show: Igor Jakubowski wraca na ring
fot. Materiały prasowe
Igor Jakubowski wraca na ring.

Po niespodziewanej porażce w trzecim zawodowym występie między liny szybko powraca Igor Jakubowski (2-1, 1 KO). Wicemistrz Europy i olimpijczyk z Rio de Janeiro wystąpi już 26 lutego na gali Babilon Boxing Show. "Cygan" postanowił podtrzymać formę i przetrzeć się walką z Krzysztofem Włodarczykiem (0-0-1), nim dojdzie do rewanżu ze Słowakiem Michalem Plesnikiem (9-4, 7 KO).

Mimo kiepskiego ostatniego występu Igor Jakubowski (2-1, 1 KO) nie załamuje się i chce odzyskać czas stracony poza ringiem z powodu kontuzji. Znakomity amator - zwycięzca Turnieju im. Feliksa Stamma, mistrz Unii Europejskiej, wicemistrz Europy oraz olimpijczyk z Rio de Janeiro (2016) - pozostaje jedną z największych nadziei polskiego boksu. Starcie z Włodarczykiem powinno przywrócić karierę "Cygana" na właściwe tory i odbudować go przed drugą walką z Plesnikiem, który nieoczekiwanie pokonał faworyzowanego Polaka w grudniu.

 

Na gali Babilon Boxing Show swój drugi zawodowy pojedynek w bokserskich rękawicach stoczy mistrz kategorii piórkowej organizacji Babilon MMA i FEN - Daniel Rutkowski (MMA 12-2). 32-letni "Rutek" zmierzy się z Kubańczykiem Evanderem Riverą (1-0, 1 KO) w sześciorundowym pojedynku. W polsko-polskim starciu młodości z doświadczeniem Łukasza Staniocha (5-0, 1 KO) sprawdzi blisko 44-letni Rafał Jackiewicz (51-28-3, 22 KO). 

 

Karta walk gali Babilon Boxing Show:

 

6 rund w limicie do 69 kg:
Daniel Rutkowski (0-1) vs Evander Rivera (1-0, 1 KO)

 

8 rund w limicie do 77 kg:
Łukasz Stanioch (5-0, 1 KO) vs Rafał Jackiewicz (51-27-3, 22 KO)

 

4 rundy w limicie do 91 kg:
Igor Jakubowski (2-1, 1 KO) vs Krzysztof Włodarczyk (0-0-1)

 

Boks olimpijski - 3 rundy w kategorii do 75 kg:
Kacper Parada vs Sejfulla Askhabov

 

Boks olimpijski - 3 rundy w kategorii do 63 kg:
Beniamin Zarzeczny vs Daniel Dołowy

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie