Zbigniew Boniek: Finał lub turniej finałowy Ligi Europy odbędzie się w Polsce

Piłka nożna
Zbigniew Boniek: Finał lub turniej finałowy Ligi Europy odbędzie się w Polsce
fot. Cyfrasport
Finał lub turniej finałowy Ligi Europy odbędzie się w Polsce.

W maju 2020 roku na stadionie Energa w Gdańsku miał się odbyć Finał Ligi Europy. Jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że wielkie święto kibiców piłki nożnej odbędzie się, ale 2021 roku. - Wszystko odbędzie się w Polsce. Czy to będzie zwykły finał, półfinały czy Final 8, to będzie rozegrany w naszym kraju. Jeżeli będzie to Gdańsk, to możemy grać na stadionie Lechii i na stadionie Arki Gdynia. Absolutnie sobie z tym poradzimy - powiedział Zbigniew Boniek prezes PZPN.

Bożydar Iwanow: Gdańsk jest przewidziany do finału Ligi Europy, a czy turniej finałowy może się odbyć również w naszym kraju?

 

Zbigniew Boniek: Tegoroczny finał lub turniej finałowy Ligi Europy odbędzie się w Polsce. Starałem się to opóźnić o rok, bo chcieliśmy, żeby żeby ta impreza odbyła się przy udziale publiczności. Teraz niewiele się zmieniło w kraju, ale kończy mi się prezesura i nie chcę tego odkładać. Czy to będzie zwykły finał, półfinały czy Final 8, to będzie rozegrany w naszym kraju. Jeżeli będzie to Gdańsk, to możemy grać na stadionie Lechii i na stadionie Arki Gdynia. Absolutnie sobie z tym poradzimy.

 

ZOBACZ TAKŻE: FC Barcelona z siódmym ligowym zwycięstwem z rzędu

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie