Alpejskie MŚ: Gąsienica-Daniel czwarta w kwalifikacjach slalomu równoległego

Zimowe
Alpejskie MŚ: Gąsienica-Daniel czwarta w kwalifikacjach slalomu równoległego
fot. PAP
Trasa slalomu równoległego w Cortinie d'Ampezzo posiada gigantowy profil.

Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała czwarty wynik kwalifikacji slalomu równoległego w alpejskich mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo. Niespodziewanie odpadła faworytka Słowaczka Petra Vlhova, która nie ukończyła przejazdu. Walka o medale rozpocznie się o godz. 14.00.

Najlepszy czas kwalifikacji uzyskała Szwajcarka Wendy Holdener, a kolejne miejsca zajęły Słowenki - Meta Hrovat i Tina Robnik. Gąsienica-Daniel straciła do Holdener 0,31 s.

 

W 1/8 finału Polka zmierzy się z reprezentującą Szwecję Estelle Alphand, która uzyskała 10. czas kwalifikacji. To córka słynnego francuskiego alpejczyka Luca Alphanda.

 

Alpejskie MŚ: Mikaela Shiffrin wygrała w kombinacji. Maryna Gąsienica-Daniel dwunasta

 

Gąsienica-Daniel specjalizuje się w slalomie gigancie, ale najwyższe w karierze miejsce w zawodach Pucharu Świata zajęła właśnie w slalomie równoległym o gigantowym profilu trasy (takim jak w Cortinie d'Ampezzo). 26 listopada była dziewiąta w austriackim Lech/Zuers, minimalnie przegrywając walkę o awans do ćwierćfinału. Tamte zawody wygrała Vlhova.

 

To trzeci występ Gąsienicy-Daniel w mistrzostwach w Cortinie d'Ampezzo. Poprzednio była 27. w supergigancie i 12. w kombinacji. Planuje jeszcze start w slalomie gigancie.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie