Alpejskie MŚ: Maryna Gąsienica-Daniel w ćwierćfinale slalomu równoległego

Maryna Gąsienica-Daniel już uzyskała najlepszy wynik w karierze.

Maryna Gąsienica-Daniel awansowała do ćwierćfinału slalomu równoległego w alpejskich mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo. W 1/8 finału pokonała reprezentantkę Szwecji Estelle Alphand. O miejsce w strefie medalowej powalczy z Austriaczką Kathariną Liensberger.

Polka uzyskała czwarty wynik porannych kwalifikacji, w których najlepsza była Szwajcarka Wendy Holdener. Niespodzianką było odpadnięcie na tym etapie jednej z faworytek Słowaczki Petry Vlhovej.

W pierwszej rundzie rywalizacji pucharowej Gąsienica-Daniel pokonała o 0,09 s. Alphand, która w pierwszym przejeździe popełniła duży błąd. Liensberger z kolei wyeliminowała Brytyjkę Alex Tilley.

Gąsienica-Daniel specjalizuje się w slalomie gigancie, ale najwyższe w karierze miejsce w zawodach Pucharu Świata zajęła właśnie w slalomie równoległym o gigantowym profilu trasy (takim jak w Cortinie d'Ampezzo). 26 listopada była dziewiąta w austriackim Lech/Zuers, minimalnie przegrywając walkę o awans do ćwierćfinału. Teraz jest już pewna miejsca w czołowej ósemce, co jest jej najlepszym wynikiem w historii startów w mistrzostwach świata.

MŚ w biathlonie: Szesnaste miejsce Hojnisz-Staręgi w biegu indywidualnym

To trzeci występ Gąsienicy-Daniel w mistrzostwach w Cortinie d'Ampezzo. Poprzednio była 27. w supergigancie i 12. w kombinacji. Planuje jeszcze start w slalomie gigancie.