Australian Open: Grigor Dimitrow - Asłan Karacew. Relacja i wynik na żywo

Czas na pierwszy ćwierćfinałowy mecz wielkoszlemowego turnieju Australian Open z udziałem singlistów. W nim Bułgar Grigor Dimitrow we wtorkowy poranek czasu polskiego stoczy pojedynek z rewelacją rozgrywek Rosjaninem Asłanem Karacewem. Który z nich znajdzie się w walce o finał? Relacja i wynik na żywo z meczu Grigor Dimitrow - Asłan Karacew na Polsatsport.pl.

Grigor Dimitrow od początku turnieju prezentuje wyśmienitą dyspozycję. Tenisista sklasyfikowany na 21. lokacie w rankingu ATP czuje się jak ryba w wodzie na kortach w Melbourne. Wygrał wszystkie spotkania, nie tracąc przy tym choćby seta. Na inaugurację okazał się lepszy od Marina Čilicia, następnie pokonał Aleksa Bolta. W trzecim pojedynku jego rywal Pablo Carreno-Busta skreczował. Z kolei w niedzielę Bułgar sprawił sporą niespodziankę eliminując z turnieju trzecią rakietę świata Dominica Thiema.

W rewelacyjnej formie na Antypodach jest również Asłan Karacew. Tenisista z Władykaukazu po raz pierwszy gra w wielkoszlemowym turnieju  i  robi na nim furorę. Żeby się na nim znaleźć – musiał przejść rozgrywane w połowie stycznia w Doha kwalifikacje. Później poleciał do Melbourne, gdzie przechodził obowiązkową kwarantannę.

Mimo tych uniedogodnień dotarł sensacyjnie do ćwierćfinału. Rywalizację w Australii rozpoczął od zwycięstwa  w trzech setach nad Gianluką Magerem. Następnie zdeklasował Jegora Gerasimowa 6:0, 6:1, 6:0. Swoją klasę potwierdził w konfrontacji z Diego Schwartzmanem, którego pokonał gładko 6:3, 6:3, 6:3. Rosjanin najwięcej problemów miał z kolei w czwartej rundzie. Przegrywał w setach już 0:2 z Feliksem Auger-Aliassime, ale pokazał charakter ostatecznie przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Czy tenisista sklasyfikowany na 114. miejscu w rankingu ATP będzie wstanie sprawić kolejną niespodziankę? A może Dimitrow znów wygra bez straty seta?

Relacja i wynik na żywo z meczu Grigor Dimitrow - Asłan Karacew na Polsatsport.pl.