FEN 32: Widowiskowy Mateusz Rębecki! Mistrz znowu odpali fajerwerki? (WIDEO)

Sporty walki
FEN 32: Widowiskowy Mateusz Rębecki! Mistrz znowu odpali fajerwerki? (WIDEO)
fot. Polsat Sport

W sobotę Mateusz Rębecki (11-1, 6 KO, 4 SUB) stanie do piątej obrony pasa mistrzowskiego FEN w kategorii lekkiej. Jego przeciwnikiem będzie Argentyńczyk Jose Barrios (8-1, 6 KO, 2 SUB). Czy to będzie udany wieczór dla "Chińczyka"? Przypomnijmy sobie jego wcześniejsze występy.

Pierwszą walkę dla FEN Rębecki stoczył w 2015 roku. Wtedy jego rywalem był Jacek Kreft, a sama walka nie potrwała pełnej rundy, gdyż "Chińczyk" wygrał przez balachę. Następnie pokonał na pełnym dystansie Adama Golonkiewicza. Jak się okazało był to jego pierwszy i ostatni werdykt w karierze. 

Zobacz także: Szymon Bajor - Ednaldo Oliveira. "Jeżeli Bajor pokona Brazylijczyka, to dostanie walkę o pas"

 

Niewiele brakowało jednak, by starcie z Dmitrijem Golbajewem zakończyło się decyzją sędziowską. Rębecki zdołał jednak wygrać przez poddanie na sekundę przed końcem! To był zwiastun wielkich rzeczy w wykonaniu polskiego zawodnika. "Chińczyk" stał się czołowym lekkim w naszym kraju, co udowodnił w marcu 2018 roku. Organizacja zestawiła go z Marianem Ziółkowski, a w stawce znalazł się wakujący pas dywizji do 70 kilogramów. Po jednostronnym boju Rębecki wygrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie.

 

Ten pojedynek do dzisiaj siedzi w Ziółkowskim. Aktualny mistrz KSW przyznał nawet, że chętnie zrewanżowałby się swojemu pogromcy.

 

Po wywalczeniu pasa Rębecki zabrał się za jego obrony. Poradził sobie z Łukaszem Koperą oraz Daguirem Imavovem. Następnie stoczył pojedynek poza Polską dla organizacji Battlefield FC 2. Jego przeciwnikiem był Kaik Brito, który przegrał po ciosach w trzeciej rundzie. Następnie mistrz FEN wrócił do kraju, gdzie zaliczył kolejne dwie udane obrony - z Magomedem Magomedovem oraz Fabiano Silvą.

 

Zobacz także: Wojciech Janusz - Marcin Łazarz. "Najlepszy pojedynek tego wieczoru"

 

"Chińczyk" nie ukrywa, że jego celem jest UFC. Czy to jest możliwe już po następnym pojedynku? Rębecki walczy w sposób efektowny i na pewno będzie chciał widowisko zakończyć starcie z Barriosem. Przekonamy się o tym już w sobotę.

 

Gala odbędzie się 20 lutego. Ruszyła już sprzedaż dostępu PPV. Zakupu abonamentów PPV można dokonać przez stronę FENMMA.tv, platformę Cyfrowy Polsat, IPLA.tv oraz u zewnętrznych dystrybutorów.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie