IBB Polonia Londyn uczy siatkówki przez Internet

Siatkówka
IBB Polonia Londyn uczy siatkówki przez Internet
fot. IBB Polonia Londyn
Tak wyzwanie w możliwości przekształcają trenerzy IBB Polonii Londyn

Londyn ciągle znajduje się w fazie lockdown’u. Obiekty sportowe czy szkoły pozostają zamknięte. IBB Polonia Londyn nie trenuje, a ligowe rozgrywki w tym sezonie w ogóle się nie rozpoczęły. Klub kolejne wyzwanie przemienia w możliwości. Trenerzy pierwszej drużyny kształcą młodych adeptów siatkówki z Akademii „Pro Volley” przez Internet.

Według założeń uczniowie powrócą do szkół 8 marca br. Do tego czasu odbywają się lekcje zdalne. Na ten system przeszli także adepci Akademii Siatkówki powołanej w 2020 przez IBB Polonię Londyn oraz fundację Future Stars. Od poniedziałku do piątku młodzież wraz z trenerami łączy się za pomocą popularnej platformy. Dwugodzinne spotkania internetowe podzielone są na dwa równej długości moduły.

 

Pierwszą część prowadzi Dominik Żmuda (drugi asystent trenera IBB Polonii Londyn oraz trener w „Pro Volley Academy”), który porusza zagadnienia teoretyczne i uczy analitycznego spojrzenia na grę. Oglądanie i omawianie meczów najwyższej europejskiej klasy jest możliwe dzięki uprzejmości Europejskiej Federacji. Na czas lockdown’u w Anglii, CEV wszystkim młodym adeptom należącym do akademii podarował bezpłatny dostęp do platformy eurovolley.tv.

 

- Ponownie, z pozoru niekorzystną sytuację, przekuliśmy w szansę. Nie możemy trenować na boisku, ale mamy świetną okazję, by skupić się na jak najlepszym przekazaniu teorii naszym adeptom. Podczas zajęć oglądamy mecze i wymieniamy spostrzeżenia, omawiamy statystyki, tłumaczymy uczniom jak spojrzeć na ten sport z analitycznego punktu widzenia i jak czytać grę. Dzięki dostępowi do eurovolley.tv mamy możliwość sięgania po mecze z europejskiego topu. Korzystamy też z nagrań z kamer statystyków, które pozwalają uczyć młodzież m.in. taktyki. Bazujemy na materiałach dodatkowych jak blog Dustina Wattena, wieloletniej praktyce, książkach oraz innych opracowaniach. Z dostępnych treści wybieramy esencje i przekazujemy je młodym. Nasze metody pozwalają ich zaktywizować. Uczniowie bardzo chętnie angażuje się w lekcje, zadają pytania, wyrażają opinie i spostrzeżenia. Staram się dostarczać im ciekawych sposobów na naukę. Przygotowuję siatkarskie quizy, stawiam wymagające praktyczne zadania domowe. Chcę też zorganizować spotkanie online z zawodnikiem z siatkarskiej ekstraklasy - powiedział Żmuda.

 

ZOBACZ TAKŻE: PGE Skra będzie miała nowego trenera?

 

Drugą część stanowią zajęcia fizyczne, które prowadzi Vangelis Koutouleas (pierwszy trener IBB Polonii Londyn oraz trener w „Pro Volley Academy”). Lekcje oparte są na programie VolleyFit, stworzonym przez Angielską Federację Siatkówki. Mają na celu stabilizację i wzmocnienie kondycji fizycznej zawodników oraz zapobieganie kontuzjom po powrocie na boisko. Obaj trenerzy prowadzą zajęcia w możliwie najbardziej kreatywny sposób, który pozwoli utrzymać motywację uczniów do indywidualnego rozwoju.

 

- Lekcje są bardzo dobrze zorganizowane i ciekawe. Zaczynamy od analizy wideo, potem codziennie przez godzinę wykonujemy trening, aby upewnić się, że utrzymujemy poziom sprawności. Naprawdę lubię te lekcje, ponieważ panuje na nich fajna atmosfera, są łatwe do wykonania i bardzo mi pomagają - mówi Olivia Braun, uczeń Pro Volley Academy.

 

- Doświadczyliśmy ostatnio trochę ciężkich chwil, ale teraz uczestniczymy w zajęciach zdalnych, wchodzimy w rytm przygotowań i uczymy się nie tylko od trenerów, ale także takich zawodników jak Dustin Watten. Jesteśmy w formie fizycznej i psychicznej - powiedział uczeń akademii, Rokas Vaskys.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie