Liga Mistrzów: FC Barcelona - Paris Saint-Germain. Show Mbappe! Trzy bramki Francuza

Paris Saint-Germain wygrało z FC Barcelona.

Paris Saint-Germain rozbiło Barcelonę 4:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Trzy bramki dla paryskiego zespołu zdobył Kylian Mbappe. Honorowego gola z rzutu karnego strzelił Lionel Messi.

Obie drużyny wyszły na boisko w bardzo ofensywnym ustawieniu i tak też chciały się zaprezentować na murawie. To jednak lepiej wychodziło piłkarzom Paris Saint-Germain. Od początku budowali sobie okazje, w których kluczowy był Marco Veratti, rozdzielający piłki ze środka pola. Na lewym skrzydle dobrze radził sobie Kylian Mbappe, który w 18. minucie wystawił futbolówkę w sytuacji sam na sam Mauro Icardiemu. Ten jednak uderzył ją zbyt lekko, a cała początkowo groźna akcja zakończyła się zaledwie rzutem rożnym.

Początkowe kłopoty Barcelony rozmyła kluczowa kontra w 25. minucie. Przebywającego w polu karnym Frenkiego De Jonga faulował Layvin Kurzawa, a do podyktowanego rzutu karnego podszedł Lionel Messi. Argentyńczyk pewnie wykonał "jedenastkę" zdobywając pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów w 2021 roku.

Strzelony gol tylko rozbudził apetyty hiszpańskiej drużyny, która coraz agresywniej naciskała na swoich przeciwników. Krótko po rzucie karnym w świetnej sytuacji odnalazł się Ousmane Dembele, ale podobnie jak Icardi, uderzył piłkę zbyt lekko.

Prowadzenie Barcelony było krótkie, bowiem wciąż w natarciu było PSG. W 31. minucie genialnym podaniem popisał się Veratti, z którego skorzystał Mbappe mijając obrońców i uderzając piłkę mocno nad Ter Stegenem. W Barcelonie mieliśmy już wynik 1:1.

PSG nadal przeważało, ale nie stworzyło na tyle skutecznego zagrożenia, aby doprowadzić do prowadzenia. Sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy i zaprosił piłkarzy obu drużyn do szatni.

Drugą połowę rozpoczęły zmiany. Ander Herrera zastąpił ukaranego żółtą kartką Idrissę Gueye'a, ale to Mbappe był prawdziwą gwiazdą początku kolejnej partii. Już w 47. minucie zagroził bramce Ter Stegena strzałem z dystansu, aby krótko potem ruszyć z kontrą, której ostatecznie nie wykorzystał Kean.

Skuteczna akcja za to narodziła się na prawym skrzydle w 65. minucie, gdzie z szybką kontrą ruszył Alessandro Florenzi. Włoch dośrodkował futbolówkę w pole karne Barcelony, a Gerard Pique niefortunnie wybił to dośrodkowanie wprost pod nogi Mbappe. Utalentowany Francuz znów wpakował piłkę do siatki Barcy. Na Camp Nou mieliśmy już wynik 2:1 dla gości.

Szturm paryżan trwał w najlepsze! W 70. minucie rzut wolny przed polem karnym wykonywał Paredes, który posłał piłkę w kierunku bramki Ter Stegena. Tam odnalazł się zupełnie niekryty Kean, który pokonał bramkarza strzałem głową. Nagle z remisu zrobiło się aż dwubramkowe prowadzenie PSG.

Barcelona próbowała swoich szans, ale to PSG, a konkretnie Kylian Mbappe był nie do zatrzymania. Z piłką w kierunku bramki Barcelony pomknął Julian Draxler, zagrał do wspomnianego Mbappe, a Francuz ustrzelił hat-tricka perfekcyjnym uderzeniem w długi róg. Gospodarze byli bezradni.

Sędzia doliczył jeszcze pięć minut, ale to bardziej było przedłużenie cierpienia niż danie szansy Barcelonie, która nic już nie wskórała w tej części drugiej partii. W końcu arbiter zakończył całe spotkanie przy wyniku 4:1 dla gości.

FC Barcelona - Paris-Saint Germain 1:4 (1:1)

Bramki: Messi 27 (k) - Mbappe 32, 65, 85, Kean 70

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergino Dest (71. Oscar Mingueza), Gerard Pique (79. Ricard Puig), Clement Lenglet, Jordi Alba - Frenkie de Jong, Sergio Busquets (79. Miralem Pjanić), Pedri (79. Francisco Trincao) - Antoine Griezmann (85. Martin Braithwaite), Lionel Messi, Ousmane Dembele

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Alessandro Florenzi (89. Thilo Kehrer), Marquinhos, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa - Leandro Paredes, Idrissa Gueye (46. Ander Herrera) - Moise Kean (85. Danilo), Marco Verratti (73. Julian Draxler), Kylian Mbappe - Mauro Icardi

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.