Magazyn EBL: Huczne pożegnanie Lundberga. Kadra walczy o EuroBasket

Gabriel Iffe Lundberg pożegnał się z polskimi kibicami zdobywając Suzuki Puchar Polski

W najnowszym magazynie Energa Basket Ligi nie będzie mowy o... Energa Basket Lidze. Ta bowiem w ostatnich dniach pauzowała, rozegrano za to finałowy turniej o Suzuki Puchar Polski. Zwyciężyli koszykarze z Zielonej Góry, z którą, tuż po wzniesieniu trofeum, pożegnał się Iffe Lundberg. Wyemitujemy wywiad z byłą już gwiazdą EBL, będzie też rozmowa z selekcjonerem reprezentacji Polski Mike'm Taylorem. Magazyn EBL we wtorek o 23:00 w Polsacie Sport News. Wcześniej, ok. 21:00, na Polsatsport.pl.

Finałowy turniej w Lublinie przyniósł sporo niespodzianek. Już po ćwierćfinałach z Suzuki Pucharem Polski pożegnały się trzy z czterech rozstawionych drużyn. Nie zawiódł tylko wielki faworyt, czyli Enea Zastal BC Zielona Góra. W finale najlepsza obecnie polska drużyna pokonała PGE Spójnię Stargard 86:73, zdobywając trofeum trzeci raz w historii.

Najlepszym koszykarzem finału i całego turnieju (MVP) został został duński rozgrywający Gabriel Iffe Lundberg, który rozegrał ostatni (przynajmniej na razie) mecz dla Zastalu. Przenosi się bowiem do mistrza Euroligi z 2019 r. CSKA Moskwa.

- Już przed turniejem wszyscy wiedzieli, że odchodzę do CSKA. Nagroda MVP turnieju jest dla mnie bardzo cenna, byłem bardzo zmotywowany, żeby przed wyjazdem do Moskwy dobrze pożegnać się z moim klubem. Bardzo chciałem zdobyć to trofeum z chłopakami, ponieważ byłem to winny mojej drużynie. Bardzo się cieszę, że graliśmy dobrze przez cały turniej i zdobyliśmy puchar - powiedział zawodnik w wywiadzie, który wyemitujemy w magazynie.

Turniej w Lublinie bacznie śledził selekcjoner reprezentacji Polski Mike Taylor. Przed jego drużyną ostatnie mecze eliminacji mistrzostw Europy 2022. W "bańce" w Gliwicach Biało-Czerwoni zagrają z Hiszpanią (19 lutego) i Rumunią (21 lutego). W magazynie Energa Basket Ligi "przepytamy" z tej okazji amerykańskiego trenera naszej drużyny.