Ngapeth wraca do Francji! Poprowadzi drugoligowy klub

Siatkówka
Ngapeth wraca do Francji! Poprowadzi drugoligowy klub
Fot. PAP
Eric Ngapeth wraca do kariery trenerskiej.

Eric Ngapeth wraca do pracy we Francji! Ojciec znanych siatkarzy Earvina i Swana został szkoleniowcem drugoligowego Nancy zastępując tym samym Martina Demara, który zrezygnował ze stanowiska z przyczyn zdrowotnych.

Po dziesięciu latach od odejścia Erica Ngapetha z Tours VB francuski szkoleniowiec znów poprowadzi zespół w swoim kraju. Mowa tu o Nancy, które aktualnie występuje w drugiej klasie rozgrywkowej i ma ambitne plany wejścia do elity krajowej siatkówki. 61-letni trener zastąpi tym samym Martina Demara, który nie był w stanie kontynuować swojej pracy ze względów zdrowotnych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ważne zmiany w siatkarskich przepisach! Dotyczą m.in. libero


Eric Ngapeth to prawdziwa legenda francuskiej siatkówki. Od rozpoczęcia trenerskiej kariery w 1992 roku prowadził największe kluby takie jak Paris Saint-Germain, Poitiers, Frejus czy Paris Volley. W 2011 roku opuścił Tours VB i po trzech latach został trenerem Kuzbassu Kemerowo, aby następnie przenieść się do tunezyjskiego CS Sfaxien.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Grand Nancy Volley-Ball (@grandnancyvolley)


Ostatnio pracował jako trener Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) oraz ubiegał się o posadę selekcjonera reprezentacji Francji po kadencji Laurenta Tillie'go. Tym razem spróbuje swoich sił na nieco mniej prestiżowym stanowisku prowadząc Nancy.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze