Jednostronne starcie wiceliderów. Jastrzębski Węgiel zagra w Final Four Pucharu Polski

Visła – Jastrzębski Węgiel 0:3.

BKS Visła Bydgoszcz przegrała 0:3 z Jastrzębskim Węglem w ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski siatkarzy. Wicelider PlusLigi bez większych kłopotów ograł wicelidera Tauron 1. Ligi i wywalczył awans do turnieju finałowego.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście (4:8), ale bydgoszczanie odrobili straty w środkowej części seta przy zagrywkach Jana Galabova (12:12). W końcówce siatkarze Jastrzębskiego Węgla odbudowali przewagę, po dwóch asach Mohammeda Al Hachdadiego było 16:21. Byli skuteczniejsi w ataku, a ich mocną bronią był również blok. Pomyłka rywali w ataku dała im piłkę setową (19:24), a seta zakończył - dwukrotnie weryfikowany - skuteczny atak Al Hachdadiego (21:25).

Set numer dwa przebiegał pod znakiem dominacji jastrzębian. Problemy z przyjęciem w ekipie gospodarzy sprawiły, że już w środkowej części wynik był dla nich zdecydowanie niekorzystny. Asami serwisowymi popisali się Tomasz Fornal (8:16) i Rafał Szymura (11:22), atak Al Hachdadiego dał piłkę setową (12:24), a później obie ekipy zepsuły swoje zagrywki (13:25).

Jastrzębianie udanie zaczęli również kolejną partię (1:5), a w kolejnych akcjach jeszcze powiększyli tę przewagę (4:11). W końcówce kontrolowali sytuację, a siatkarze BKS Visły nie mieli argumentów, by odrobić straty. Al Hachdadi potężnym atakiem wywalczył piłkę meczową (18:24), a błąd serwisowy rywali zakończył to jednostronne spotkanie (19:25).

Najwięcej punktów: Patryk Łaba (10) – BKS Visła; Mohammed Al Hachdadi (21), Rafał Szymura (12), Tomasz Fornal (11) – Jastrzębski Węgiel.

Jastrzębski Węgiel w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą meczu PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk, który zostanie rozegrany w środę. Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski siatkarzy zostanie rozegrany w dniach 13–14 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy w Krakowie.

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 13:25, 19:25)

BKS Visła: Patryk Łaba, Mariusz Marcyniak, Jewgienij Karpiński, Jan Galabov, Janusz Gałązka, Michal Masny – Tomasz Bonisławski (libero) oraz Mateusz Kowalski, Kamil Kosiba, Kamil Gutkowski, Jakub Dereń (libero). Trener: Marcin Ogonowski.
Jastrzębski Węgiel: Jurij Gladyr, Mohammed Al Hachdadi, Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Lukas Kampa, Rafał Szymura – Jakub Popiwczak (libero) oraz Grzegorz Kosok. Trener: Andrea Gardini.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2021:

2021-02-16: BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (15:25, 19:25, 19:25)
2021-02-16: BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 13:25, 19:25)

2021-02-17: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport) [RELACJA NA ŻYWO]
2021-02-17: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport) [RELACJA NA ŻYWO].