Ronald Koeman: Kylian Mbappe zrobił różnicę

Ronald Koeman (z prawej) nie miał powodów do zadowolenia po wtorkowym meczu w Lidze Mistrzów.

FC Barcelona fatalnie zaprezentowała się we wtorkowy wieczór w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Duma Katalonii" przegrała z Paris Saint-Germain 1:4 i mocno skomplikowała sobie sytuację przed rewanżem. Po końcowym gwizdku Bożydar Iwanow zamienił kilka słów ze szkoleniowcem gospodarzy, Ronaldem Koemanem.

Bożydar Iwanow: Fatalny wieczór. Czy to Paris Saint-Germain było tak mocne, czy Barcelona zagrała słabo?

Ronald Koeman: Cóż, w drugiej połowie rywal był za mocny. Oczywiście szanujemy jakość Paryża. Musieliśmy zrobić coś więcej. Pokazali jakość i byli po prostu lepszą drużyną.

Czy wystawienie Gerarda Pique było ryzykiem?

Nie, to żadne ryzyko. Trenował przez cały tydzień. Oczywiście nigdy nie wiesz jak wypadnie. Podjęliśmy tę decyzję wspólnie z zawodnikiem i lekarzem. Nie chodziło o jego fizyczność, bo nie miał żadnego problemu ze zdrowiem. Myślę, że to była dobra decyzja.

Co było decydujące, że PSG wygrało aż 4:1?

Moim zdaniem decydujące było to, że w drugiej połowie PSG było bardziej efektywne i silniejsze fizyczne. Mbappe pokazał jak dobry jest, mimo młodego wieku. To on zrobił różnicę.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.