Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie w Final Four Pucharu Polski

BBTS – Aluron 0:3.

W spotkaniu ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski BBTS Bielsko-Biała przegrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Siatkarze z Zawiercia jako pierwsi zapewnili sobie miejsce w turnieju Final Four.

W pierwszym secie siatkarze z Zawiercia szybko zbudowali znaczącą przewagę (4:8). Gospodarze słabo prezentowali się na przyjęciu, popełniali też sporo błędów własnych i nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. W środkowej fazie wynik zdecydowanie rozjechał się na ich niekorzyść (9:16), a w końcówce różnica wynosiła już dziesięć oczek. Jurajscy Rycerze kontrolowali sytuację. Mateusz Malinowski wywalczył piłkę setową (14:24), a Paweł Halaba zamknął skutecznym atakiem tę jednostronną odsłonę (15:25).

Na początku drugiej odsłony siatkarze BBTS postraszyli rywali. Po asie serwisowym Bartosza Cedzyńskiego było 7:5, następnie 10:7 po ataku Pawła Gryca. Później jednak przyjezdni wygrali serię akcji przy zagrywkach Patryka Niemca (10:13) i odzyskali inicjatywę. W końcówce mieli wyraźną przewagę, a skuteczne ataki Malinowskiego i Gualberto Flavio przyniosły decydujące punkty (19:25).

Set numer trzy również toczył się przy przewadze zawiercian. W środkowej jego części gospodarze odrobili straty (12:12), ale siatkarze Aluron CMC Warty nie chcieli dopuścić do przedłużenia tej konfrontacji. Kilka skutecznych ataków i dobra gra bloku znów pozwoliły gościom zbudować przewagę. Właśnie punktowy blok przyniósł zawiercianom piłkę setową (18:24), a skuteczny atak Grzegorza Boćka zamknął seta (19:25) i całe spotkanie.

Najwięcej punktów: Michał Makowski (10) – BBTS; Garrett Muagututia (18), Paweł Halaba (10) – Aluron CMC Warta. MVP: Garrett Muagututia.

Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski siatkarzy zostanie rozegrany w dniach 13–14 marca w Krakowie. Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się w półfinale ze zwycięzcą meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia.

BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (15:25, 19:25, 19:25)

BBTS: Michał Makowski, Wojciech Siek, Oleg Krikun, Luciano Vicentin, Bartosz Cedzyński, Jarosław Macionczyk – Kajetan Marek (libero) oraz Sergii Kapelus, Paweł Gryc, Adrian Hunek, Dominik Jaglarski (libero), Tomasz Piotrowski. Trener: Harry Brokking.
Warta: Garrett Muagututia, Patryk Niemiec, Mateusz Malinowski, Paweł Halaba, Gualberto Flavio, Maximiliano Cavanna – Michał Żurek (libero) oraz Grzegorz Bociek, Gjorgi Gjorgiev. Trener: Igor Kolakovic.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów ćwierćfinałowych Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2021:

2021-02-16: BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (15:25, 19:25, 19:25)
2021-02-16: BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport) [RELACJA NA ŻYWO]

2021-02-17: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport) [RELACJA NA ŻYWO]
2021-02-17: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport) [RELACJA NA ŻYWO].