Australian Open: Jennifer Brady - Jessica Pegula. Relacja i wynik na żywo

W nocy z wtorku na środę o awans do półfinału Australian Open powalczą Jennifer Brady i Jessica Pegula. Zwyciężczyni rywalizacji zapisze na swoje konto jedno z najważniejszych osiągnięć w dotychczasowej karierze. Relacja i wynik na żywo meczu Jennifer Brady - Jessica Pegula na Polsatsport.pl.

Wyżej rozstawioną tenisistką jest Brady. 25-latka zajmuje 24. miejsce w rankingu WTA. Do ćwierćfinału tegorocznego Australian Open dotarła bez straty seta. W 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju pokonała Donnę Vekić 6:1, 7:5. Jak dotąd największym osiągnięciem w karierze Brady jest występ w półfinale zeszłorocznego US Open. W najbliższym meczu Amerykanka stanie przed szansą na wyrównanie tego osiągnięcia.

Jej rywalką będzie Jessica Pegula. Rodaczka Brady w rankingu WTA zajmuje 61. lokatę. W 1/8 finału 26-latka sprawiła sporą niespodziankę i wyeliminowała z turnieju piątą rakietę świata Ukrainkę Elinę Svitolinę. Amerykanka pokonała faworyzowaną przeciwniczkę w trzech setach (6:4, 3:6, 6:3). Tegoroczny Australian Open to zdecydowanie najlepszy turniej wielkoszlemowy w karierze Peguli. Do tej pory jej największym osiągnięciem w zawodach tej rangi było dojście do 1/32 finału US Open 2020. Tego samego, podczas którego do półfinału awansowała Brady.

Faworytką spotkania będzie wyżej notowana Brady. Niemniej jednak Pegula udowodniła w spotkaniu ze Svitoliną, że jest w stanie sprawić dużą niespodziankę. Która z tenisistek wyjdzie zwycięsko z tego starcia i awansuje do półfinału Australian Open?

Relacja i wynik na żywo meczu Jennifer Brady - Jessica Pegula w nocy z wtorku na środę na Polsatsport.pl.