Liga Mistrzów: Sevilla - Borussia Dortmund. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów Sevilla - Borussia Dortmund

W meczu Sevilla - Borussia Dortmund w 1/8 finału Ligi Mistrzów emocji i goli nie brakowało! Goście wygrali 3:2. Na listę strzelców wpisał się między innymi Erling Braut Haaland. Zobaczcie skrót meczu Sevilla - Borussia Dortmund.

Piłkarze Sevilla FC w ostatnim czasie imponowali formą. Biorąc pod uwagę ligę hiszpańską i Puchar Króla, wygrali osiem meczów z rzędu, między innymi z Barceloną. W przeciwieństwie do nich, Borussia Dortmund znalazła się w kryzysie i spadła na szóste miejsce w tabeli Bundesligi.

Liga Mistrzów rządzi się jednak swoimi prawami... Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy po tym, jak w 7. minucie wynik otworzył Suso. To podziałało na gości jak płachta na byka, przy czym w głównej roli wystąpił Erling Braut Haaland. Najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Mahmouda Dahouda, po czym sam dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, robiąc wiele, by zmniejszyć straty. Bliski zdobycia bramki był Oscar Rodriguez, który trafił z rzutu wolnego w słupek. W 84. minucie Hiszpanie strzelili gola. Do siatki trafił rezerwowy Luuk de Jong.

Skrót meczu Sevilla FC - Borussia Dortmund

Sevilla FC - Borussia Dortmund 2:3 (1:3)

Bramki: Suso 7, De Jong 84 - Dahoud 19, Haaland 27, 43

Sevilla FC: Yassine Bounou - Jesus Navas, Jules Kounde, Diego Carlos, Sergio Escudero - Joan Jordan (72. Oscar Rodriguez), Fernando, Ivan Rakitić (46. Nemanja Gudelj) - Suso (60. Luuk de Jong), Youssef En-Nesyri (60. Munir El Haddadi), Alejandro Gomez (60. Oliver Torres)

Borussia Dortmund: Marwin Hitz - Mateu Morey, Manuel Akanji, Mats Hummels, Raphael Guerreiro (76. Felix Passlack) - Mahmoud Dahoud (89. Thomas Meunier), Emre Can, Jude Bellingham - Marco Reus (80. Julian Brandt), Jadon Sancho - Erling Braut Haaland

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.