Liga Mistrzów: Sevilla FC - Borussia Dortmund. Zwycięstwo BVB po emocjonującej końcówce

Borussia Dortmund odniosła cenne zwycięstwo na wyjeździe.

Borussia Dortmund pokonała 3:2 na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan Sevillę. Dwa gole dla BVB zdobył Erling Haaland. Jedno trafienie dołożył Mahmoud Dahoud. Dla Sevilli trafiali Suso i Luuk de Jong.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Podopieczni Julena Lopeteguiego objęli prowadzenie już w siódmej minucie meczu. Pozycję do strzału przed polem karnym wypracował sobie Suso. 27-latek oddał strzał, po którym piłka odbiła się od nogi Matsa Hummelsa i trafiła do siatki. Prawdopodobnie gdyby nie ten rykoszet Marwin Hitz obroniłby uderzenie.

Borussia odpowiedziała w 20. minucie. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Mahmoud Dahoud. Bonou wyciągnął się jak struna, ale nie był w stanie odbić piłki. Futbolówka zatrzepotała w siatce i na tablicy wyników pojawił się remis 1:1. Dortmundczycy na tym nie poprzestali i poszli za ciosem. Siedem minut po golu wyrównującym świetną dwójkową akcją popisali się Erling Haaland i Jadon Sancho. Norweg podał do Anglika, a ten na jeden kontakt odegrał mu piłkę. Napastnik BVB w polu karnym dopadł do piłki i pewnym strzałem pokonał bramkarza Sevilli.

Najlepszy strzelec Borussii mógł podwyższyć prowadzenie w 33. minucie spotkania, ale tym razem Bonou interweniował skutecznie. Chwilę później przed szansą na zdobycie gola staną Hummels. Stoper BVB miał mnóstwo miejsca w polu karnym, ale piłka po jego strzale z woleja przeleciała nad poprzeczką. Zawodnicy z Dortmundu dopięli swego w 44. minucie gry. Piłkę w środku pola odebrał Marco Reus. Kapitan Borussii ruszył w stronę pola karnego. Następnie podał do Haalanda, który z zimną krwią zdobył trzeciego gola dla swojego zespołu.

Przez pierwszy kwadrans po zmianie stron niewiele się działo. Trener Lopetegui wprowadził na boisko kilku nowych zawodników, aby rozruszać ofensywę swojego zespołu. W 63. minucie dobrą okazję do zdobycia gola dla Sevillii miał Sergio Escudero, ale jego uderzenie zostało w porę zablokowane.

W 70. minucie niebezpiecznie z dystansu na bramkę Sevilli uderzał Jude Bellingham. Bonou z trudem obronił strzał młodego Anglika. Kilka chwil później gospodarze mogli zdobyć gola z rzutu wolnego. Uderzał wprowadzony z ławki Oscar Rodriguez, a piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Sevilla podejmowała próby ataków, ale brakował jej konkretów. Przełom nastąpił w 84. minucie meczu, gdy Luuk de Jong zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego i posłał piłkę do siatki. Był to zwiastun emocjonującej końcówki spotkania. Sevilla ruszyła do ataku i niewiele brakowało i straciłaby gola po kontrataku. Bellingham minimalnie chybił z dystansu. W doliczonym czasie gry ekipa z Andaluzji intensywnie atakowała, lecz bezskutecznie. Borussia odniosła cenne zwycięstwo na wyjeździe. Rewanż zostanie rozegrany 9 marca.

Sevilla FC - Borussia Dortmund 2:3 (1:3)

Bramki: Suso 7, De Jong 84 - Dahoud 19, Haaland 27, 43

Sevilla FC: Yassine Bounou - Jesus Navas, Jules Kounde, Diego Carlos, Sergio Escudero - Joan Jordan (72. Oscar Rodriguez), Fernando, Ivan Rakitić (46. Nemanja Gudelj) - Suso (60. Luuk de Jong), Youssef En-Nesyri (60. Munir El Haddadi), Alejandro Gomez (60. Oliver Torres)

Borussia Dortmund: Marwin Hitz - Mateu Morey, Manuel Akanji, Mats Hummels, Raphael Guerreiro (76. Felix Passlack) - Mahmoud Dahoud (89. Thomas Meunier), Emre Can, Jude Bellingham - Marco Reus (80. Julian Brandt), Jadon Sancho - Erling Braut Haaland

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.