Michał Kubiak: Chciałbym zdobyć mistrzostwo Europy, medal igrzysk olimpijskich i odjechać na białym koniu

Siatkówka
Michał Kubiak: Chciałbym zdobyć mistrzostwo Europy, medal igrzysk olimpijskich i odjechać na białym koniu
fot. Cyfrasport
Dwukrotny mistrz świata Michał Kubiak.

Michał Kubiak w dorobku wiele tytułów, ale mistrzostwa Europy i medalu z igrzysk olimpijskich jeszcze mu w kolekcji brakuje. - Chciałbym zdobyć złoto na tych dwóch siatkarskich turniejach i odjechać na białym koniu - powiedział kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak.

Utytułowany 32-latek grał już we Włoszech, Turcji, Chinach, a od pięciu lat w Japonii - Za granicą gram już dłużej niż w Polsce. Czujemy się tu z rodziną dobrze i bezpiecznie. Ja jako zawodnik czuję się szanowany i doceniany. Niczego nam nie brakuje. Jesteśmy zadowoleni z poziomu życia czy ligi. Rozgrywki w V.League do najłatwiejszych nie należą i Bartosz Kurek może to potwierdzić. W drużynie jest tylko jeden obcokrajowiec i cała odpowiedzialność spoczywa na nim. Trzeba umieć się do tego dostosować - powiedział zawodnik Panasonic Panthers.

 

Zobacz także: Michał Kubiak i Wilfredo Leon chcą przejąć VERVĘ Warszawa Orlen Paliwa

 

Jakie są cele Kubiaka na ten sezon? - Przede wszystkim chciałbym dotrwać w zdrowiu do igrzysk olimpijskich, które mam nadzieję, się odbędą. Jak już tak się stanie to, jest duża szansa, że coś przywieziemy. Chciałbym, żeby to był złoty medal. Wszyscy jesteśmy zdeterminowani i na tyle doświadczeni, że powinniśmy sobie poradzić z presją. Kolejnym celem jest mistrzostwo Europy. Złota z tych dwóch imprez mi brakuje, gdy je zdobędę, mogę odjechać na białym koniu - uśmiechnął się siatkarz.

 

Dwukrotny mistrz świata od lat zapierał się, że nie założy konta na Instagramie. Jednak 10 grudnia zmienił zdanie i wrzucił pierwszy post.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michał Kubiak (@realkubiak13)

 

- Jeszcze nie wiem, czy Instagram daje mi satysfakcje. Nie mam drygu do mediów społecznościowych. Niektóre rzeczy, które są dla mnie śmieszne, wydają mi się nie na miejscu. Przez to moja aktywność nie jest tak duża, jakby oczekiwali kibice. Postaram się poprawić - zaznaczył utytułowany siatkarz.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

NP, Polsat Sport, Polska Siatkówka
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie