Michał Kubiak i Wilfredo Leon chcą przejąć VERVĘ Warszawa Orlen Paliwa

Siatkówka
Michał Kubiak i Wilfredo Leon chcą przejąć VERVĘ Warszawa Orlen Paliwa
fot. Cyfrasport
Michał Kubiak i Wilfredo Leon chcą przejąć klub VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Siatkarskie gwiazdy światowego formatu Michał Kubiak i Wilfredo Leon chcą przejąć klub VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Wygląda na to, że po długich negocjacjach strony doszły do porozumienia i jeśli nie dojdzie do żadnych niespodzianek, stołeczny klub jeszcze w lutym zmieni właściciela.

Największe problemy warszawskiego klubu rozpoczęły się w 2019 roku, kiedy to pod szyldem Onico stał na skraju bankructwa. Na ratunek stołecznej drużyny ruszył przedsiębiorca Bertrand Jasiński, który rozpoczął wraz ze zdeterminowanymi członkami klubu nowy "Projekt Warszawa". Siatkarze długo występowali w PlusLidze bez tytularnego sponsora, ale najważniejsze, że drużynę udało się uchronić przed fiaskiem. W dużej mierze dzięki spółce PKN Orlen, która zainwestowała w klub z Warszawy.

 

Zobacz także: Genialny mecz Wilfredo Leona! 8 asów reprezentanta Polski rozbiło siatkarską potęgę

 

Nowy sponsor znacząco pomógł, ale nie zakończył problemów VERVY, bowiem jej płynność finansowa dalej pozostaje daleka od ideału. By stołeczna drużyna mogła się ustabilizować, a następnie rozwinąć potrzebuje wsparcia. Jak podaje "Puls Biznesu" misji ratowania chcą się podjąć Kubiak i Leon. Kubańczyk już w listopadzie ubiegłego roku pożyczył warszawskiej drużynie milion złotych, a teraz z towarzyszami wynegocjowali warunki przejęcia VERVY i stworzenia najbardziej spektakularnego projektu w Polsce. Jeśli nie pojawią się żadne niespodzianki, klub z Warszawy jeszcze w lutym zmieni właściciela.

 

Choć to nietypowa sytuacja to nie pierwsza w świecie, a nawet Polsce. Dla przykładu akcjonariuszami francuskiego Paris Volley są Kubiak i Stephane Antiga, z kolei współwłaścicielem piłkarskiej Wisły Kraków jest Kuba Błaszczykowski.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze