NHL: Gol w ostatnich sekundach. Colorado Avalanche pokonali Vegas Golden Knights

Gol strzelony przez Nazema Kadriego 41 sekund przed końcową syreną przesądził o wyjazdowym zwycięstwie Colorado Avalanche nad Vegas Golden Knights 3:2 w hokejowej lidze NHL.

We wtorkowym meczu to przyjezdni za każdym razem obejmowali prowadzenie, a miejscowa drużyna wyrównywała. Na bramki Nathana MacKinnona (8. minuta) i Brandona Saada (38.) z zespołu "Lawin" odpowiadali zawodnicy "Złotych Rycerzy": Max Pacioretty (37.) i Jonathan Marchessault (47.). Po trafieniu mającego libańskie korzenie Kanadyjczyka Kadriego nie było już czasu na odrabianie strat...

Jak podkreślili statystycy, to już siódmy gol tego hokeisty w siódmym występie przeciwko Golden Knights.

Z pięciu wtorkowych spotkań w NHL, tylko jedno zakończyło się wygraną gospodarzy - Los Angeles Kings pokonali Minnesota Wild 4:0. Jonathan Quick obronił 28 strzałów i po raz pierwszy w tym sezonie oraz 53. w karierze zachował czyste konto. W składzie Wild znów brakowało ośmiu graczy objętych protokołem zdrowotnym dot. koronawirusa.

Ciekawy przebieg miała rywalizacja New York Rangers z New Jersey Devils (2:5). Pierwszy gol - autorstwa Pavla Zachy dla Devils - padł dopiero w 28. minucie, a do końca drugiej tercji był remis 2:2. W ostatniej, między 51. a 60. minutą, o sukcesie "Diabłów" przesądzili: Jegor Szarangowicz, Nicholas Merkley i Michaił Malcew.

Dla triumfatorów to był pierwszy występ od 31 stycznia, a przymusowa przerwa była związana z protokołem Covid-19.

W pozostałych meczach Buffalo Sabres ulegli New York Islanders 0:3, zaś Pittsburgh Penguins przegrali z Washington Capitals 1:3.