Krzysztof Włodarczyk pozostanie w więzieniu

Sporty walki
Krzysztof Włodarczyk pozostanie w więzieniu
fot. Cyfrasport
Były mistrz świata federacji WBC i IBF w wadze junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk pozostanie w więzieniu.

Były mistrz świata federacji WBC i IBF w wadze junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk pozostanie w więzieniu. Sąd penitencjarny nie zgodził się, aby bokser kontynuował karę pozbawienia wolności w trybie dozoru elektronicznego.

Na początku roku znany pięściarz trafił na pięć miesięcy za kratki, a powodem było złamanie sądowego zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi. Przebywa w celi jednoosobowej.

 

39-letni Włodarczyk jest osadzony w zakładzie karnym Warszawa-Służewiec. Promotor znanego pięściarza przekazał, że były mistrz świata ma bardzo dobrą opinię w więzieniu, nie sprawia żadnych problemów, zrozumiał swój błąd i liczył, że dalszą część kary będzie mógł odbywać poza murami, w tzw. trybie dozoru elektronicznego (z bransoletką na nodze).

 

ZOBACZ TAKŻE: Youri Kalenga o pas WBC Francophone w walce wieczoru 23 kwietnia w Gdańsku

 

W czwartek odbyła się rozprawa sądu penitencjarnego, który jednak nie zgodził się na takie rozwiązanie. To oznacza, że Włodarczyk pozostanie w zakładzie karnym.

 

Na zawodowych ringach „Diablo” Włodarczyk wygrał 58 walk, cztery przegrał oraz jedną zremisował. W poprzednim roku nie boksował, zaś w 2021 miał rywalizować o mistrzostwo Europy kategorii junior ciężkiej. Pas należy do Brytyjczyka Tommy'ego McCarthy'ego (17-2, 8 KO).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze