Liga Europy: Manchester United rozgromił Real Sociedad! Cztery bramki w hicie

Manchester United pewnie wygrał z Realem Sociedad w 1/16 finału Ligi Europy.

Manchester United wysoko pokonał Real Sociedad 4:0 w meczu 1/16 finału Ligi Europy. Dwie bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobył Bruno Fernandes.

Od początku zdecydowaną przewagę wypracowali sobie piłkarze Manchesteru United. Już w trzeciej minucie akcję sam na sam miał Marcus Rashford, ale nie zakończył jej skutecznym strzałem. Jak się okazało to nie pierwsza taka sytuacja, w której Anglicy mogli otworzyć wynik spotkania.

Już w 16. minucie także w sytuacji sam na sam z Remiro znalazł się Scott McTominay, a trzy minuty później w tożsamej akcji bramkarz Realu ponownie zatrzymał Rashforda.

Remiro robił co mógł, aby zatrzymać nacierających piłkarzy Manchesteru, ale nie ustrzegł się pomyłek. W 26. minucie błąd golkipera wykorzystał Bruno Fernandes, który trafił do pustej siatki po tym jak jego rywal zagalopował się i wyszedł za daleko od swojej bramki.

"Czerwone Diabły" dalej atakowały swoich rywali, ale w tej połowie już nic się nie wydarzyło. Sędzia zakończył pierwszą partię nie doliczając nawet minuty. Do przerwy było 1:0 dla Manchesteru.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Realu Sociedad utrzymując się przy piłce przez większość czasu, ale to Manchester dołożył "cegiełkę" do swojego prowadzenia. W 59. minucie atakujący w kontrze Bruno Fernandes dostał podanie od Daniela Jamesa i trafił do siatki gospodarzy. Sędzia zweryfikował jeszcze sytuację z systemem VAR i uznał kolejnego gola dla Manchesteru.

Gospodarze byli bezradni, a swoje winy z pierwszej połowy wreszcie odkupił Rashford. W 64. minucie dostał świetne podanie od Freda, a następnie posłał piłkę obok wychodzącego Remiro. W Sociedad było już 3:0 dla "Czerwonych Diabłów".

Goście mieli jeszcze jedną okazję do podwyższenia wyniku, a nawet trafili już do siatki. Cała sytuacja miała miejsce w 69. minucie, ale mimo udanego strzału Jamesa na spalonym wcześniej był Mason Greenwood.

Mimo straty aż trzech bramek na pochwały zasługiwał Remiro. Golkiper Realu robił co mógł, aby utrzymać status quo. Tak też wydarzyło się w 80. minucie kiedy obronił w sytuacji sam na sam uderzenie Jamesa.

To co nie udało się w 80. minucie udało się w samej końcówce. Po ciekawie skonstruowanej akcji James posłał w końcu piłkę między nogami Remiro schodząc z prawego skrzydła i podwyższył prowadzenie Manchesteru. Dla Realu to chyba oznaczało koniec marzeń o awansie do kolejnej fazy, choć przed nimi jeszcze rewanż. W końcu sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego gry i równo z zegarem zakończył to spotkanie.

Real Sociedad - Manchester United 0:4 (0:1)

Bramki: Bruno Fernandes (27, 57), Marcus Rashford (65), Daniel James (90)

Real Sociedad: Remiro – Zaldua (73 Gorosabel), Artiz, Zubeldia, Monreal – Silva, Illarramendi (74 Guevara), Merino – Januzaj (80 Portu), Isak (80 Baarrenetxea), Oyarzabal (86 Bautista)

Manchester United: Henderson – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Alex Telles – McTominay (58 Matić), Fred, Fernandes (83 Mata) – Greenwood (83 Amad), Rashford (69 Martial), James