MŚ w biathlonie: Francuzi najlepsi w supermikście, Polacy daleko

Antonin Guigonnat i Julia Simon zdobyli złoty medal mistrzostw świata w konkurencji supermikst.

Francuscy biathloniści Antonin Guigonnat i Julia Simon zdobyli w słoweńskiej Pokljuce złoty medal mistrzostw świata w konkurencji supermikst, czyli rywalizacji par mieszanych. Grzegorz Guzik i Kamila Żuk zajęli 26. miejsce.

Guigonnat i Simon mieli 2,8 s przewagi nad faworytami - Norwegami Johannesem Thingnesem Boe i Tiril Eckhoff. Skandynawowie prowadzą indywidualnie w klasyfikacjach generalnych Pucharu Świata, do którego zalicza się także impreza w Pokljuce. Trzecie miejsce zajęli w czwartek Szwedzi Sebastian Samuelsson i Hanna Oeberg.

Francuzi zbliżyli się nieco do prowadzących w tabeli medalowej MŚ Norwegów. Mają w dorobku po dwa krążki każdego koloru. Liderzy wywalczyli ich łącznie osiem: cztery złote, jeden srebrny i trzy brązowe. Na trzeciej pozycji są Szwedzi z bilansem 1-2-2.

Guzik i Żuk musieli pokonać dwie rundy karne i ostatecznie stracili do zwycięzców blisko cztery i pół minuty. Sklasyfikowano 28 par.

Supermikst znalazł się w programie mistrzostw świata po raz pierwszy w 2019 roku. Wówczas złoto w tej konkurencji wywalczyli Norwegowie Marte Olsbu Roeiseland i Johannes Thingnes Boe, którzy rok później obronili tytuł. Polacy wypadli w czwartek najgorzej ze wszystkich trzech edycji (wcześniej zajmowali 23. i 18. miejsca).

Piątek będzie dniem przerwy w imprezie, a w weekend, na zakończenie zmagań w Słowenii, odbędą się sztafety kobiet i mężczyzn oraz biegi ze startu wspólnego.